IKEA wycofuje kubki ze sprzedaży. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia

IKEA wycofała ze sprzedaży kubek termiczny. Szwedzka sieć także prosi o zwrot zakupiononego towaru. Kubki mogą wydzielać niebezpieczne związki chemiczne.

Niebezpieczny produkt to kubek podróżny TROLIGTVIS, oznaczony "Made in India". Został on już wycofany ze sprzedaży. 

Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne.

-  informuje IKEA, zaznaczając, że ewentualna szkodliwość nie jest zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia.

IKEA wycofuje szkodliwy produkt. O jaki związek chemiczny chodzi? 

Niebezpiecznym związkiem chemicznym jest ftalan dibutylu (DBP). Szwedzka sieć zaprzestała stosować ftalany do produkcji artykułów przeznaczonych do kontaktu z żywności wiele lat temu. W związku z tym produkt zostaje wycofany do czasu przeprowadzenia testów w celu ustalenia przyczyn tego problemu. 

Ikea prosi także, aby osoby, które zakupiły kubek, zwróciły go w placówkach stacjonarnych. Sieć zwróci jego koszt, a posiadanie potwierdzenia zakupu ani paragonu nie jest niezbędne. Kubek podróżny TROLIGTVIS jest sprzedaży od października 2019 roku. 

Zobacz wideo Bon turystyczny 1000 zł. Wiceminister tłumaczy założenia projektu

Sklepy IKEA otwarte od 4 maja. Jakie obostrzenia obowiązują w sklepach? 

4 maja wraz z wprowadzeniem II etapu odmrażania gospodarki zostały otwarte sklepy budowlane, w tym IKEA. Podczas zakupów klientów obowiązuje szereg ograniczeń i obostrzeń, jak chociażby zachowanie dystansu 2 metrów czy zakrywanie ust i nosa. Dodatkowo wózki zakupowe są dezynfekowane po każdym użyciu. 

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>

Więcej o: