Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego

Jadwiga Emilewicz, ministra rozwoju, wicepremierka, goszcząc w programie "Studio Biznes" odniosła się do ostatnich wydarzeń w Programie III Polskiego Radia. Anulowanie listy przebojów, którą wygrała piosenka Kazika Staszewskiego, wzbudziło powszechne oburzenie. - Na taką cenzurę nie ma miejsca - stwierdza Emilewicz.
Zobacz wideo Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego

Jadwiga Emilewicz, wicepremierka, ministra rozwoju, gościła w programie "Studio Biznes", który prowadzi Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl. Członkini Porozumienia odniosła się do anulowania wyników Listy Przebojów Programu Trzeciego. Przypomnijmy - w 1998. notowaniu zwyciężył utwór pt. "Twój ból jest większy niż mój" Kazika Staszewskiego. Artysta odnosi się w nim krytycznie do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach.

Jadwiga Emilewicz o dziennikarzach znikających z anteny Trójki

Jadwiga Emilewicz swój sprzeciw wobec wydarzeń w Trójce wyraziła jeszcze w weekend. - Usunięcie piosenki Kazika z Listy Przebojów Trójki jest skandaliczne. Pamiętajmy, wirus atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek - napisała. Goszcząc w Gazeta.pl podtrzymała swoje stanowisko. 

- Dziś rano, jeszcze przed naszą rozmową, zobaczyłam, że Piotr Kaczkowski, kolejny dziennikarz, kolejna ikona, kolejny głos Trójki, który zna kilka pokoleń już słuchaczy, też zdecydował się na odejście. To nie są dobre wiadomości. To oznacza, że wydarzyło się coś, co nie powinno się wydarzyć - stwierdziła Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Z tego błędu należy się wycofać

Ministra odniosła się też do samej Listy Przebojów Programu Trzeciego. Stwierdziła, że audycji słuchała zarówno w podstawówce, jak i w liceum oraz na studiach.

- Pamiętam cenzurowanie Maanamu i włączane w miejscach, gdzie miała być emitowana ich piosenka, tylko głuche werble z początku "To Tylko Tango". Powrotu do takiej sytuacji sobie nie wyobrażam. Na taką sytuację nie ma miejsca, na cenzurowanie popkultury, nawet jeśli popkultura z natury rzeczy jest nieuczesana, z natury rzeczy niepokorna. Na taką cenzurę nie ma miejsca - stwierdziła Emilewicz.

- Jeśli ktoś popełnił tutaj błąd, to jestem ostatnią osobą, która będzie tutaj żądać, domagać się jakichś publicznych kaźni, ale po prostu z tego błędu należy się wycofać. I to byłby taki, myślę, komunikat na dziś bardzo ważny dla wielu ludzi w Polsce - stwierdziła Emilewicz.

Staszewski krytykuje Kaczyńskiego, utwór ma zniknąć z anteny

Utwór pt. "Twój ból jest większy niż mój" nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu Powązki. Doszło do niej w czasie, w którym inni obywatele objęci byli zakazem takich odwiedzin.

Ostatecznie utwór Staszewskiego notowania nie wygrał. Władze radia uznały, że Marek Niedźwiedzki, który prowadził audycję od kilkudziesięciu lat, sfałszował wyniki rankingu. W efekcie dziennikarz zrezygnował z pracy w stacji.

Więcej o:
Komentarze (27)
Emilewicz: Pamiętam cenzurowanie Maanamu. Nie wyobrażam sobie powrotu do tego
Zaloguj się
 • jim_marrs

  Oceniono 16 razy 16

  Niech się wicepremiera i ministra Emilewicz tak nie popisuje, bo za chwilę może przed kamery wyjść Kacze Ducze (zwany też Bonaparstkiem) i powiedzieć, że jego ból jest rzeczywiście większy.
  I trzeba będzie odszczekać.

 • zenekciec

  Oceniono 10 razy 10

  To nie cenzura tylko cien mgly .

 • filosem

  Oceniono 9 razy 9

  Jadzia, zanim stwierdzisz ze nie ma miejsca „na taka cenzurę”, zapytaj prezesa... Może mieć inne zdanie, a wtedy.... ehhh

 • artau

  Oceniono 7 razy 7

  Co by nie rzekła Jadzia jest bez znaczenia jako że pracuje dla kato-pissu.
  Coraz więcej pisiorów spuszcza z tonu, zrobili się tacy wyrozumiali, ważą słowa bo już wiedzą, że po wyborach mogą się chować tylko w Rosji

 • varranzcomodo242

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe jest, że działania dyrekcji Trójki potępiają wszyscy prominenci partii rządzącej ale nie ma żadnych działań. Nikt z dyrekcji nie jest odwołany albo przynajmniej zawieszony. Nie zatrzymuje się odchodzących dziennikarzy. Formalnie to niby niedopuszczalna cenzura, a w praktyce to wygląda jakby to wszystko było na rękę władzy. To nie my tacy źli, to jakiś idiota nadgorliwiec. My wolnościowscy.

 • kawugra

  Oceniono 5 razy 5

  Nie trzeba sobie wyobrażać cenzury i komunistycznej agitki, wystarczy obejrzeć TVP

 • mr.powers

  Oceniono 4 razy 4

  Jadzia, w 1980 mialas szesc lat... Ogarnij sie troche...

 • poochojek

  Oceniono 4 razy 4

  bezczelna

 • czechy11

  Oceniono 3 razy 3

  Chcecie cenzury głosujcie na Dudę żyranta podłego złodziejskiego totalitarnego rzadu mafii PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX