Kiedy otwarte zostaną siłownie i baseny? Morawiecki podał daty kolejnego etapu odmrażania gospodarki

Otwarcie siłowni i basenów zaplanowano jako ostatni etap odmrażania gospodarki. Kiedy będzie można iść na siłownię? Kiedy zostaną otwarte baseny? O tym mówił dzisiaj rząd na konferencji.

Otwarcie siłowni i basenów zaplanowano na czwarty etap odmrażana gospodarki, o którym dzisiaj na konferencji mówili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. To także ostatni etap wznawiania aktywności fizycznej. 

Zobacz wideo Czy to dobry czas na odmrażanie gospodarki?

Kiedy otwarte zostaną baseny i siłownie? 

Zgodnie z zapowiedziami premiera, na siłownię będzie można udać się od 6 czerwca, to samo dotyczy basenów. Obowiązywać będą jednak zaostrzone wytyczne sanitarne.

Polska Federacja Fitness przygotowała rekomendacje w sprawie wytycznych, które powinny stosować siłownie i kluby fitness, po otwarciu, informuje "Dziennik Bałtycki". Propozycja PFF jest obecnie analizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny. 

Proponowane przez PFF zasady bezpieczeństwa w siłowniach i klubach fitness:

  • "Wprowadzenie dwumetrowych odległości między ćwiczącymi, a także między ćwiczącymi a pracownikami.
  • Przestrzeń w klubach na jedną osobę powinna wynosić między 5 a 7 metrów kwadratowych. Większe ograniczenia (strona rządowa miała proponować jedną osobę na 15 merów kwadratowych), jak czytamy w projekcie, byłyby zabójstwem dla małych osiedlowych klubów.
  • Pracownicy obsługi będą musieli nosić rękawiczki i maseczki lub przyłbice.
  • Konieczna będzie regularna dezynfekcja sprzętów i wietrzenie pomieszczeń. Pracownicy mają też prowadzić monitoring temperatury ciała wchodzących do klubu klientów.
  • Ćwiczący, według rekomendacji, nie będą musieli nosić maseczek, bo to znacząco utrudniałyby im oddychanie podczas wysiłku fizycznego.
  • W projekcie wytycznych znalazła się też propozycja, aby osoby starsze kierować na mniej oblegane godziny zajęć".
Więcej o: