Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło powołany na kolejną kadencję. Szefowie państwowych spółek się zmieniają, on trwa

Zbigniew Jagiełło pełni funkcję prezesa PKO BP już od ponad dekady. W wielu innych spółkach Skarbu Państwa w ostatnich latach szefowie się zmieniali, czasem więcej niż raz, jemu właśnie rada nadzorcza banku przedłużyła kadencję.

Prezesem PKO BP będzie nadal dotychczasowy prezes PKO BP, czyli Zbigniew Jagiełło. Rada nadzorcza największego polskiego banku powołała zarząd na kolejną kadencję, która zaczyna się 3 lipca. 

Zbigniew Jagiełło znów prezesem PKO BP

Poza prezesem, rada nadzorcza powołała ośmiu wiceprezesów: Rafała Antczaka, Rafała Kozłowskiego, Maksa Kraczkowskiego, Mieczysława Króla, Adama Marciniaka, Piotra Mazura, Jakuba Papierskiego oraz Jana Emeryka Rościszewskiego. 

"Zgodnie z podjętymi uchwałami wyżej wymienione osoby zostały powołane na wskazane stanowiska w zarządzie banku, na kolejną wspólną kadencję zarządu banku, rozpoczynającą się z dniem 3 lipca 2020 r." - czytamy w komunikacie. 

Zbigniew Jagiełło jest prezesem PKO BP od października 2009 roku. Na kolejne kadencje był powoływany w 2011, 2014 i 2017 roku. Wcześniej przez blisko dziewięć lat pełnił funkcję prezesa Pioneer Pekao TFI. 

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 348,04 mld zł na koniec 2019 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Największym akcjonariuszem PKO BP jest Skarb Państwa, który ma 29,43 proc. udziałów. 

Zobacz wideo Czy to dobry moment na zakup mieszkania?
Więcej o: