Zaliczki na PIT. Ważna zmiana dla pracodawców. Resort przedłuży terminy

Ministerstwo Finansów planuje wydłużyć terminy płatności zaliczek od wynagrodzeń zatrudnionych osób.

Projekt rozporządzenia w tej sprawie został opublikowany na stronie resortu finansów. Ponowne wydłużenie terminów płatności zaliczek na PIT ma pomóc pracodawcom, którzy wciąż zmagają się z problemami finansowymi powstałymi na skutek kryzysu gospodarczego.

Zobacz wideo "Mamy ośmiokrotny wzrost liczby wniosków o ulgi z powodu tej trudnej sytuacji"

Pracodawcy nie muszą się spieszyć z zaliczkami. Ministerstwo wydłuża terminy płatności o kilka miesięcy

Zgodnie z przepisami zaliczki od wynagrodzeń osób zatrudnionych należy zapłacić do 20 każdego miesiąca. Ministerstwo Finansów zdecydowało kilka tygodnie temu, że termin rozliczenia marcowych oraz kwietniowych zaliczek zostanie wydłużony do 1 czerwca. Decyzję podjęto z powodu kryzysu powstałego na skutek zamrożenie gospodarki. 

Jako że wielu przedsiębiorców wciąż zmaga się z problemami finansowymi, ministerstwo zdecydowało się  ukłon w ich stronę, po raz kolejny odraczając termin spłat. Zgodnie z projektem rozporządzenia terminy na rozliczenie zaliczek kształtują się następująco: 

  • marcowa - do 20 sierpnia,
  • kwietniowa - do 20 października,
  • majowa - do 20 grudnia. 

W tym czasie przedsiębiorcy prawdopodobnie musieli już opłacać zaliczki za normalnie przepracowane miesiące. Przypominamy, że dotyczy to zaliczek na wynagrodzenia z tytułu umowy o pracy, zlecenie, o działo, ale także przychodów z praw autorskich. 

Z ułatwienia skorzystać będą mogli pracodawcy poszkodowani na skutek epidemii, czyli około 1,2 mln osób. Treść rozporządzenia można znaleźć na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacyjnego.

>>> Dowiedz się więcej: Kotecki: Deficyt budżetowy może sięgnąć nawet 100 mld zł. Co dalej? "Po wyborach wyższe podatki"

Więcej o: