Koronakryzys może zapoczątkować nową zimną wojnę? Borys: Po pandemii mamy niebezpieczną mieszankę

Tarcza antykryzysowa w wersji 4.0 ma chronić nie tylko przedsiębiorców, ale i kościół oraz związki wyznaniowe. Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju, goszcząc w programie "Studio Biznes" jasno stwierdził, że PFR tego typu pomocy nie będzie dystrybuował. Odniósł się też do tego, w jaki sposób koronawirus może zmienić sytuację gospodarczą na świecie i kto ma szansę na tym zyskać. W programie nie zabrakło też akcentu motoryzacyjnego. Tym razem Tomasz Korniejew przetestował najnowsze coupe BMW Serii 2.

Tarcza antykryzysowa 4.0, nad którą wciąż pracuje Sejm, została - na skutek nocnej poprawki złożonej przez przedstawiciela PiS - rozszerzona. O środki ubiegać mogą się nie tylko przedsiębiorcy, ale i kościoły oraz związki wyznaniowe.

Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl w programie "Studio Biznes" poruszył tę kwestię z w rozmowie z szefem PFR. Paweł Borys jednoznacznie stwierdził, że Polski Fundusz Rozwoju "nie jest częścią" tych rozwiązań.

Paweł Borys, szef PFR, o niebezpieczeństwie, w jakim znalazła się gospodarka. Ryzyko nowej zimnej wojny

Szef PFR zauważył również, że obecnie mamy do czynienia z niebezpieczną sytuację w gospodarce światowej.

- Wraca protekcjonizm, rosną napięcia na linii Stany Zjednoczone - Chiny. Tutaj chodzi głównie o to, kto rzeczywiście będzie miał prymat gospodarczy i technologiczny na świecie - stwierdził. Odniósł się w ten sposób do jednego ze swoich ostatnich artykułów, w którym mówił o pojawiającym się ryzyku nowej zimnej wojny wywołanej kryzysem ideowym.

W programie "Studio Biznes" nie mogło zabraknąć mocnego akcentu motoryzacyjnego. Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl wziął na warsztat najnowsze BMW Serii 2 Gran Coupe. Jego wygląd budzi bowiem kontrowersje, ale, jak wiadomo, firma jest mistrzem w sprzedawaniu nietuzinkowo wyglądających aut.

Czytaj też: Borys z PFR dla "GP": Znajdujemy się w największym kryzysie gospodarczym od 100 lat

Więcej o: