Od kiedy otwarte kina? Helios i Cinema City wznawiają działalność. Multikino wciąż zwleka z powrotem

3 lipca sieć kin Helios zamierza wznowić swoją działalność - informuje Business Insider Polska. W tym samym dniu kinomaniacy będą mogli udać się też do multipleksów sieci Cinema City. Póki co nie wiadomo, kiedy emisję filmów wznowi Multikino.

Wszystkie kina mogły wznowić swoją działalność już 6 czerwca, jednak duże sieci nie otwierały się dla klientów od samego początku. Wszystko za sprawą oczekiwania na decyzje dystrybutorów dotyczące premier kinowych.

Sieci wracają do funkcjonowania. Helios i Cinema City już od 3 lipca

Dyrektor komunikacji w Agorze - własciciel sieci kin Helios - Nina Graboś zdradziła tę informację w rozmowie z Business Insider Polska. - Sieć kin Helios uruchomi większość swoich obiektów 3 lipca. Wraz z uruchomieniem kin wznowiona zostanie również sprzedaż barowa - powiedziała.

W tym samym dniu swoją działalność wznowią 34 obiekty należące do Cinema City. Informacja została umieszczona na oficjalnym profilu sieci na Facebooku. - Od 3 lipca w naszych kinach będzie można kupić przekąski - nachosy, popcorn, napoje i inne produkty z naszej oferty - napisano.

Multikino z kolei nie podało oficjalnej daty powrotu. Na jej Facebooku widnieje jednak informacja, że 3 lipca zostanie wyemitowany film "Turu. W pogoni za sławą".

Przepisy sanitarne w kinach. Zajęta może być tylko połowa dostępnych miejsc

Oczekiwanie sieci na oficjalne wznowienie działalności spowodowane było również koniecznością ustalenia precyzyjnych wytycznych dotyczących przepisów sanitarnych, jakie powinny obowiązywać na salach kinowych. Obecnie panujące zasady mówią, że oglądający mogą zająć maksymalnie połowę liczby miejsc na sali.

Co więcej, rzędy foteli powinny być zajmowane naprzemiennie, z jednoczesnym zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami (nie dotyczy to osób mieszkających ze sobą). Na terenie kina ponadto obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni, zaś klienci będą zobowiązani do zostawiania swoich danych osobowych.

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie
Więcej o: