Włochy. Linie EasyJet chciały zareklamować Kalabrię, ale coś poszło nie tak. Teraz przepraszają

Brytyjskie tanie linie EasyJet reklamowały swoje loty do Kalabrii na południu Włoch, pisząc, że to kraina mafii i trzęsień ziemi. Na skutek gwałtownych protestów włoskich parlamentarzystów, EasyJet musiały przeprosić Kalabryjczyków i Italię.

Linie EasyJet chciały zareklamować klientom wycieczki do Kalabrii. Okazało się jednak, że reklama - dosyć dosłowna - nie przypadła do gustu zarówno samym Kalabryjczykom, jak i mieszkańcom pozostałych regionów Italii. Przeciwko niezbyt korzystnemu przedstawieniu jednej z części kraju protestowali również włoscy parlamentarzyści.

W reklamie można przeczytać: "Jeśli chcesz skosztować prawdziwego życia we Włoszech, polecamy Kalabrię. Tam nie ma turystów, bo boją się mafii i trzęsienia ziemi. A też brakuje takich atrakcji jak w Rzymie czy w Wenecji, które przyciągają Instagramowy tłum".

Zobacz wideo Jakie są procedury dotyczące wirusów w samolotach?

Włochy. Politycy oburzeni reklamą Kalabrii na stronie linii lotniczych EasyJet

Deputowana z Kalabrii Wanda Ferro zażądała, by region zerwał wszelkie kontakty z liniami EasyJet. Oświadczyła, że reklama to efekt uprzedzeń i ignorancji. Zachęciła władze regionu, by wytoczyły liniom lotniczym proces o szkody wizerunkowe. Protestował też eurodeputowany z Kalabrii, Ernesto Magorno, zasiadający w Komisji Transportu.

- Jako członkini Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego napiszę do EasyJet prośbę o natychmiastową zmianę opisu mojego regionu. Kalabria to cudowna kraina, która zasługuje na szacunek. Nigdy więcej uprzedzeń dotyczących południowych Włoch - mówiła Laura Ferrara, cytowana przez serwis RaiNews.

Linie EasyJet przepraszają mieszkańców Kalabrii i Włochów

W rezultacie EasyJet wystosował przeprosiny pod adresem Kalabrii i Włoch, które cytują dziś wszystkie włoskie media.

"EasyJet przeprasza wszystkich Kalabryjczyków i Region Kalabrii za opis zawarty w arkuszu informacyjnym na naszej stronie. Pierwotnym celem tego tekstu było podkreślenie, jak bardzo Kalabria jest niedoceniana za granicą z turystycznego punktu widzenia. Kalabria jest dla nas bardzo ważną krainą, którą kochamy i którą zawsze promowaliśmy licznymi lotami do Lamezia Terme" - możemy przeczytać w przeprosinach.

Jak informują linie, wdrożono już dochodzenie, które ma wyjaśnić, kto zredagował i opublikował obraźliwą reklamę.

Kalabria to region leżący na południu Włoch. Poprzez Cieśninę Mesyńską graniczy z Sycylią, od północy zaś z regionem Basilicata.

Więcej o: