IKEA ostrzega przed oszustami. Sieć nie rozdaje darmowych bonów na zakupy

Na Facebooku pojawiły się posty informujące o rzekomych darmowych bonach na zakupy w sklepach IKEA. Oszuści próbują w ten sposób wyłudzać dane, w tym numer PESEL. IKEA ostrzega, że to oszustwo i zachęca do dokładnego sprawdzania promocji.

Posty są sponsorowane, więc oszuści włożyli własne pieniądze w ich promocję. To oznacza także, że ich ofiarą może paść spora grupa osób. Takie posty docierają nie tylko do użytkowników Facebooka, które obserwują profile lub grupy. Dzięki sponsorowaniu mogą być widoczne praktycznie dla każdego. 

IKEA nie oferuje darmowych bonów na zakupy. To oszustwo

Posty zachęcają do kliknięcia w link, obiecując bony do wydania w sklepach sieci IKEA z okazji 31-lecia istnienia firmy. Kwoty są naprawdę duże i sięgają nawet 2500 zł, informuje portal Wprost Biznes. Po wejściu w link przenosi nas na stronę, gdzie oszuści w formularzu proszą o podanie naszych danych. Nie tylko tych podstawowych i kontaktowych, ale także wrażliwych, jak numer PESEL czy numer konta bankowego. IKEA ostrzega, że to oszustwo i zachęca do sprawdzania informacji oraz zwracania uwagi na niebieskie oznaczenie, które potwierdza autentyczność marki. 

Drodzy Klienci, pojawiły się fałszywe profile, podszywające się pod IKEA. Zostały one przez nas zgłoszone do Facebooka. Dziękujemy za wszystkie sygnały w tej sprawie. Przypominamy również, że wiarygodne informacje o naszej ofercie, promocjach i konkursach przekazujemy tylko poprzez nasze oficjalne kanały oraz na stronie https://www.ikea.com/pl/pl/. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nami. Jednocześnie zawsze zalecamy ostrożność w pobieraniu plików i klikaniu w linki pochodzące z nieznanych źródeł.

IKEA zachęca do kontaktu z firmą. Można to zrobić m.in. przez uruchomionego niedawno bota drugiej generacji. Ponadto w komentarzach do posta firma informuje, że wie o problemach technicznych na stronie i podjęła już stosowne kroki, by je naprawić. 

Więcej o: