Sony udziałowcem Epic Games. Producent PlayStation zainwestował 250 mln dolarów

Japoński gigant zainwestował w Epic Games prawie miliard złotych. Inwestycja jeszcze mocniej cementuje dobre relacje obu firm.

Jak podał portal "Business Wire", firma Sony stała się mniejszościowym udziałowcem Epic Games. "Inwestycja wesprze dążenia Sony i Epic Games do rozszerzenia współpracy w ramach zwiększenia portfolio zasobów rozrywkowych technologii Sony, a także w rozwoju ekosystemu cyfrowego Epic. Dzięki temu użytkownicy i twórcy będą mogli liczyć na wyjątkowe wrażenia" - czytamy w artykule.

Biznesowego zbliżenia między Sony a Epic Games, producentem m.in. Fortnite'a, nie dało się w ostatnich miesiącach nie zauważyć. Wystarczy wspomnieć pokaz Unreal Engine 5, który został zorganizowany na PlayStation 5. W trakcie prezentacji twórcy silnika publicznie zachwycali się możliwościami konsoli. Sprzęt określono nawet mianem arcydzieła.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Sony i Epic Games coraz bardziej zbliżają się do siebie

"Sony i Epic Games zbudowały swoje biznesy na styku kreatywności i technologii. Wspólnie dzielimy wizję rozrywki opartej o doświadczenie 3-D w czasie rzeczywistym, zarówno w przypadku gier, jak i filmów czy muzyki. Dokładamy wszelkich wysiłków, by stworzyć jeszcze bardziej otwarte i dostępne dla użytkowników i twórców cyfrowe środowisko" - powiedział cytowany przez "Business Wire" Tim Sweeney, założyciel i CEO Epic Games.

Tak będą wyglądały gry na PlayStation 5

Tuż przed oficjalnym pokazem na Summer Game Fest, Epic Games udostępniło demo technologiczne silnika Unreal Engine 5 uruchomionego na PlayStation 5. W ten sposób przekonaliśmy się, jak będą wyglądały gry na nowej konsoli Sony, zanim została ona w ogóle oficjalnie zaprezentowana.

 

Unreal Engine to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych silników w historii gier, na którym stworzono dziesiątki, jeśli nie setki legendarnych gier. Nowa wersja 5 zawiera wiele nowych funkcji, które pozwalają generować jeszcze lepszą grafikę. Część z nich, jak usprawnienia Niagara VFX, fizyka destrukcji czy poprawki animacji i dźwięku, dostępne są już dla Unreal Engine 4.25. Pełną prezentację Epic zamieścił pod TYM adresem.

Więcej o: