Te drogi mają być gotowe jeszcze w wakacje. A2, S5, S7, S17 i wiele innych

Drogi w Polsce w roku 2020 nie będą powstawały w takim tempie jak w latach poprzednich. Kierowcy i tak mają powody do zadowolenia - wiele bardzo istotnych dla płynności ruchów odcinków zostanie oddanych jeszcze w te wakacje.

Drogowcy w wakacje nie odpoczywają - świadczy o tym liczba inwestycji, które mają być oddane jeszcze tego lata. Oddanych odcinków będzie co prawda znacząco mniej, niż w rekordowym roku 2019, ale kierowcy i tak będą mieli powody do zadowolenia.

Na długiej liście odcinków kilka ma szczególne znaczenie. Autostrada A2 zyska dwa odcinki - węzeł Konik- Lubelska o długości 5,6 km oraz obwodnicę Mińska Mazowieckiego (9,2 km).

Dwa odcinki zyskają też użytkownicy drogi S17 - tu oddany zostanie odcinek Lubelska-obwodnica Kołbieli o długości 15,2 km i sama obwodnica licząca 8,7 km.

A2 Mińsk Mazowiecki - SiedlceA2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce GDDKiA

W przypadku drogi ekspresowej S5 oddane będą również dwa odcinki. Pomiędzy Bydgoszczą Opławcem a Bydgoszczą Błonie liczący 13,5 km oraz od Szubina Północ do Żnina Północ (19,3 km).

Na trasie S10 skorzystać będzie można z mierzącej 6,4 km obwodnicy Kobylanki oraz Wałcza - ten odcinek ma 17,8 km.

Jeszcze tego lata kierowcy będą mogli korzystać z trasy S3/A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica o długości 3,5 km. Przejezdny ma być też nowy fragment drogi S7 - z Lubienia do Naprawy. Mierzy 7,6 km - podaje Auto Świat.

Znacznie mniej dróg w Polsce. W 2020 roku tylko ułamek zeszłorocznego wyniku

W roku 2020 GDDKiA planuje oddać do użytku nieco ponad 120 km dróg. To znacząco gorszy wynik od zeszłorocznego, kiedy to kierowcy zyskali blisko 460 km ekspresówek. Wśród najważniejszych zeszłorocznych inwestycji, które pomogły uzyskać ten wynik, jest m.in. odcinek drogi ekspresowej z Poznania do Leszna. Dzięki ukończeniu kilkudziesięciu kilometrów trasy S5 Wrocław zyskał ekspresowe połączenie z Poznaniem.

Czytaj też: Korki w drodze nad morze? W wakacje wiele inwestycji drogowych

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?
Więcej o: