Justyna Pochanke odchodzi z TVN24. "To jest moja decyzja"

Dziennikarka Justyna Pochanke, która była związana ze stacją TVN24 przez ostatnie 19 lat, odchodzi z pracy. W pożegnalnym mailu do kolegów i koleżanek z redakcji napisała, że to jej własna decyzja.

Justyna Pochanke rozpoczęła pracę w TVN24 w 2001 roku. Trzy lata później została prowadzącą główne wydanie "Faktów" TVN, a od 2008 roku prowadziła także program publicystyczny "Fakty po Faktach". W 2005 roku otrzymała tytuł Dziennikarza Roku. Jest również laureatką sześciu Wiktorów i trzykrotną zdobywczynią Telekamery. 

Justyna Pochanke odchodzi z TVN24. "Nie pożegnałam się na antenie i dobrze"

O decyzji Justyny Pochanke o odejściu z TVN24 informuje m.in. Press.pl. Portal cytuje fragment maila, którego dziennikarka wysłała do swoich kolegów i koleżanek z redakcji.

"Nie planowałam tego, ale takie nieplanowane decyzje są najuczciwsze. A to jest moja decyzja. Chciałam się z Wami pożegnać" - czytamy w cytowanej wiadomości.

Inne słowa Justyny Pochanke zacytował dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie Maciej Kawecki.

"Dostałam więcej, niż sobie wymarzyłam i dałam z siebie, ile mogłam. Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli - ekipie "Faktów" i TVN24. Widzom - bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi - bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. "Fakty" nigdy nie były łzawe".

Michał Samul o Justynie Pochanke: Będzie nam brakować jej unikalnego stylu

Portal WirtualneMedia.pl cytuje wypowiedź Michała Samula, szefa pionu informacji TVN i redaktora naczelnego "Faktów" TVN i TVN24.

- Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. Justyna to wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce - powiedział Samul na wieść o odejściu Justyny Pochanke ze stacji. 

Zobacz wideo Jakie to jest zwycięstwo dla PiS? "Niewysokie. Może wpłynąć na decyzje rządu"
Więcej o: