Tauron Energia z nowym zarządem. Prezesem mianowano Wojciecha Ignacoka

Tauron ogłosił, że z dniem 14 lipca odwołany został cały zarząd spółki. Z dniem 15 lipca powołano nową radę nadzorczą. Prezesem Tauron Energia został Wojciech Ignacok, który wcześniej stał na czele Geotermii Podhalańskiej.

Z końcem dniem 14 lipca odwołano wszystkich członków Rady Nadzorczej Tauron Polska Energia S.A. Swoja stanowisko stracili prezes zarządu Filip Grzegorczyk, wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju Jarosław Broda oraz wiceprezes zarządu ds. finansów Marek Wadowski. Ten ostatni pozostał w zarządzie w odmiennej roli. Nowy radę nadzorczą powołano z dniem 15 lipca 2020 na VI kadencję, która ma trwać trzy lata. 

Zobacz wideo Andrzej Duda: Nie pozwolę, by ktoś zamordował polskie górnictwo

Nowy zarząd Tauron Energa. Kim jest prezes?

Do nowej rady nadzorczej powołano:

  • Wojciecha Ignacoka na stanowisko Prezesa Zarządu,
  • Marka Wadowskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów,
  • Jerzego Topolskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem.

Wszyscy powołani Członkowie Zarządu oświadczyli, iż nie są wpisani do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Nowy prezes  wcześniej pełnił te samą funkcję w spółce PEC Geotermia Podhalańska S.A., z czego zrezygnował i na dzień objęcia Tauron Energia, nie prowadzi działalności konkurencyjnej dla jego nowej firmy. Prezesem Geotermii Podhalańskiej był dwukrotnie w latach 2007-2008 oraz 2016-2020.

Marek Wadowski w zarządzie Tauron Energia zasiada od 2016 roku. Wcześniej związany był przez siedem lat z grupą kapitałową Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Ostatni członek nowego zarządu to Jerzy Topolski, związany całą karierę zawodową z branżą energetyczną i Grupą Tauron lub jej poprzednikami. Od 2016 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Operatora w Tauron Dystrybucja S.A

Więcej o: