Kolejny atak cyberprzestępców. Oferują Netflix przez rok za darmo, a później pobierają pieniądze z konta

Tym razem cyberprzestępcy oferują darmowy dostęp do Netflixa przez rok. W rzeczywistości po pięciu dniach pobierają 199 zł z konta osób, które skorzystały z ich "oferty".

Ataki phishingowe to najpopularniejsza metoda wyłudzenia pieniędzy bądź danych stosowana przez cyberprzestępców. Polegają one na tym, że oszuści podszywają się pod firmy bądź organizacje. Takie ataki są bardzo popularne, gdyż wiele osób nabiera się jeszcze przed nagłośnieniem całego procederu, a samo wykrycie sprawców jest bardzo problematyczne. Ostatnio informowaliśmy o fałszywych e-mailach wysyłanych do klientów PKO BP. Znajdowało się w nich złośliwe oprogramowanie.

Zobacz wideo Uwielbiasz filmy i seriale? Te aplikacje warto mieć w swoim telefonie

Rok Netflix za darmo? W rzeczywistości trzeba zapłacić 199 zł miesięcznie 

Jak podaje serwis www.dobreprogramy.pl, tym razem oszuści oferowali rok darmowej subskrypcji Netflixa. Zgodnie ze znanym schematem osoby zainteresowane "ofertą" muszą wpisać dane osobowe, adres bądź e-mail. Kolejnym krokiem jest natomiast podanie danych karty płatniczej, w tym także numer CVV.

Oszuści zdecydowali się na rzadkie rozwiązanie. Po uzupełnieniu danych osobowych należy zaakceptować warunki, zasady oferty oraz potwierdzić pełnoletność. Dopiero w tym miejscu dodano także, że po pięciu dniach zostanie pobrana kwota w wysokości 199 zł. Ponadto będzie ona pobierana każdego miesiąca aż do anulowania subskrypcji. Dzięki temu oszuści nie popełniają przestępstwa. 

Branżowy serwis zaznacza także, że strona internetowa, na której znajduje się oszukańcza oferta, nie jest blokowana przez przeglądarki, więc wciąż można w łatwy sposób paść ofiarą oszustów. 

>>> Dowiedz się więcej: Wyłudzenia i ataki phishingowe. Jak cyberprzestępcy wykorzystują epidemię koronawirusa?

Więcej o: