Toyota ma nowe logo. Na razie nie trafi na samochody. Firma wkracza w "świat jutra"

Toyota poinformowała, że zmienia swoje logo. Nie trafi ono jednak na samochody, lecz będzie obowiązywało w oficjalnych materiałach firmy. W ten sposób Toyota chce wkroczyć w "świat jutra" i zmienić nieco profil marki.

W ostatnich latach jesteśmy świadkami exodusu znaków firmowych przedsiębiorstw na całym świecie. Wszystkie firmy jak jeden mąż upraszczają swoje logotypy. Powodem jest nie tylko moda na minimalizm - decydują także względy praktyczne. W świecie, w którym większość treści konsumujemy na małych ekranach smartfonów, płaskie i proste znaki handlowe są łatwiejsze do wyświetlenia i lepiej wyglądają. Taką zmianę zrobił już Google, czy - w zeszłym roku - Facebook, by nie szukać przykładów daleko. Do grona tych firm dołącza Toyota.

Zobacz wideo Internetowy salon Toyoty

Toyota zmienia logo, by wkroczyć w "świat jutra"

Toyota to największy producent samochodów na świecie i jeszcze do niedawna najlepiej wyceniania firma motoryzacyjna. Zmiana logotypu nie mogła być więc drastyczna - w końcu kojarzy je cały świat. Nowe logo zostało maksymalnie uproszczone, lecz zachowało swój kształt. Teraz jest płaskie i białe, pozbyto się też znaku słownego "TOYOTA".

Nowe oraz stare logo ToyotyNowe oraz stare logo Toyoty fot. Toyota/pixabay.com/KaK

Co ważne, zmiana nie dotyczy emblematów samochodów oraz salonów, a jedynie loga w mediach czy materiałach prasowych, informuje firma w komunikacie. Zmiana na stacjach dealerskich ma zostać ujęta w strategi na 2025 rok. Projekt jest na razie wprowadzany tylko w Europie. Toyota chce w ten sposób zasygnalizować swoją transformację z producenta samochodów w dostawcę szeroko rozumianej mobilności (zapewne firma ma tu na myśli inne środki transportu czy plany budowy miasta).

Opracowaliśmy nową identyfikację wizualną Toyoty z myślą o świecie jutra. Skupiliśmy się na nieustannym rozwijaniu kontaktu z klientami, aby jak najskuteczniej, na bieżąco informować ich o szybkim rozwoju Toyoty w najważniejszych dziedzinach – zelektryfikowanych samochodów, usług mobilnych i sprzedaży internetowej.

- powiedział Didier Gambart, wiceprezydent ds. sprzedaży, marketingu i doświadczeń klientów Toyota Motor Europe. Pierwsze zetknięcie z nowym logo ma nastąpić podczas premiery innowacyjnego miejskiego hatchbacka Yaris czwartej generacji. Przy okazji zmieniono również nazwy niektórych jednostek biznesowych. Toyota Insurance Management to teraz Toyota Insurance Services, a program sprzedaży samochodów używanych Toyota Plus zmienia nazwę na Toyota Approved Used.

Więcej o: