Jeff Bezos coraz bogatszy. Szef Amazona przekroczył kolejną magiczną granicę

Jeff Bezos posiada majątek w wysokości 202 mld dol. - wynika z aktualizowanego przez Bloomberga zestawienia miliarderów. Tym samym szef Amazona stał się pierwszą osobą na świecie, która przekroczyła granicę 200 mld dol.

Pandemia koronawirusa wywołała największy od dekad kryzys ekonomiczny. Dowodem tego są dane mówiące o potężnych spadkach PKB w poszczególnych krajach świata czy rekordowe wysokie bezrobocie. Z indeksu miliarderów przygotowywanego przez Bloomberga wynika jednak, że najbogatszych te problemy omijają, a sztandarowym przykładem jest tutaj bijący rekordy zamożności Jeff Bezos.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Majątek Jeffa Bezosa wynosi już 202 mld dol. Kogo wyprzedza szefa Amazona w zestawieniu najbogatszych ludzi świata? 

Wartość majątku prezesa Amazona wynosi w tym momencie 202 mld dol. Oznacza to, że 56-letni Amerykanin jest pierwszą osobą na naszej planecie, której majątek przekroczył granicę 200 mld dol. W 2020 roku Bezos zyskał prawie 88 mld dol. 20 lipca jego majątek powiększył się o 13 mld dol. z powodu wzrostu akcji Amazon na giełdzie w USA, co jest absolutnym rekordem pod względem przyrostu bogactwa w tak krótkim czasie.

Bezos w tym momencie wyprzedza drugiego w zestawieniu Billa Gatesa aż o 78 mld dol. Na dalszych pozycjach znajdują się Mark Zuckerberg (115 mld dol.) oraz Elon Musk (101 mld dol.). W pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi świata recesję na swojej skórze odczuli jedynie Bernard Arnault, prezes francuskiego koncernu marek luksusowych LVMH (na miejscu piątym) oraz Warren Buffet (miejsce szóste).

Sukcesy Amazona przyczyną bogactwa Bezosa

Wpływ na gigantyczny wzrost majątku Bezosa mają przede wszystkim ostatnie sukcesy Amazona. Bezos posiada 11 proc. udziałów spółce, co stanowi ponad 90 proc. jego majątku. W tym roku wartość akcji spółki wzrosła o ponad 86 procent. Tylko podczas wczorajszych notowań zyskała ona 2,85 proc. Amazon jest w tym momencie drugą najbardziej wartościową firmą w USA. Wyprzedza ją tylko Apple.

Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Jeff Bezos będzie śrubować kolejne rekordy. Według zestawienia Comparisun już w 2026 roku szefa Amazona stać się może pierwszym na świecie bilionerem

Więcej o: