Empik wprowadza darmową dostawę. Wystarczy zarejestrować się w nowym programie Empik Premium Free

Empik uruchomił 2 września nowy wariant swojej usługi, Empik Premium Free. Największą nowością jest darmowa dostawa do automatów paczkowych i punktów pocztowych. Do programu automatycznie przeniesiono 5 mln członków klubu Mój Empik.

Empik od 2016 roku rozwijał kilka usług premium i klubowych. Najpierw dostaliśmy Mój Empik, następnie Empik Go, by rok temu został zaprezentowany Empik Premium. To był początek unifikacji wszystkich usług. Nowa usługa kosztuje zaledwie 6,67 zł/msc i oferuje w tej cenie szereg udogodnień. Część z nich otrzymają użytkownicy nowego, darmowego wariantu.

Empik z darmową dostawą w usłudze Empik Premium Free

Obok płatnego programu Empik Premium, uruchomiono jego bezpłatną wersję. Co ważne, firma dokonała migracji kont z klubu Mój Empik. To oznacza, że 5 mln jego członków, jest teraz zapisanych do Empik Premium Free. Co dzięki temu zyskują? Najbardziej znaczącą zmianą jest wprowadzenie darmowej dostawy do paczkomatów InPost oraz do punktów odbioru, m.in. na stacjach Orlenu. Wysyłka kurierem darmowa jest jedynie w płatnym programie Empik Premium. 

Porówanie Empik Premium oraz Empik Premium freePorówanie Empik Premium oraz Empik Premium free fot. Empik

Oprócz darmowej dostawy, członkowie programu zyskują dostęp do podcastów oraz ponad 200 audiobooków i e-booków w aplikacji Empik Go. Użytkownicy aplikacji od 7 września otrzymają 5 proc. rabatu na nieprzecenione produkty. 

Ponadto każdy zakup w ramach Empik Premium Free, to cegiełka, która pomaga co roku przekazać 10 tysięcy nowych książek bibliotekom szkolnym w ramach akcji "1000 powodów, by czytać". Do tej pory Empik przekazał 42 tysiące książek dla 42 szkół podstawowych w Polsce. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Empik zwija się z Marszałkowskiej, ale otwiera sklepy gdzie indziej

Kultowy Empik w Domach Centrum w Warszawie, obecnie pasażu Wars Sawa Junior, został zamknięty. W tym miejscu sklep był od początku powstania centrum handlowego. Nie oznacza to jednak kłopotów firmy, bowiem tylko do końca tego roku ma powstać pięć nowych salonów. Natomiast w 2021 roku, Empik chce otworzyć kilkadziesiąt nowych lokali.

Więcej o: