Łukasz Szumowski wraca do pracy. Nadal będzie posłem, ale także lekarzem. Ile będzie zarabiał?

Łukasz Szumowski zrezygnował z posady ministra zdrowia. Wciąż będzie pełnił funkcję posła, ale oprócz tego postanowił wrócić do pracy. Gdzie będzie pracował były minister zdrowia? Ile będzie zarabiał Łukasz Szumowski?

Łukasz Szumowski zrezygnował z teki ministra zdrowia pod koniec sierpnia. Jadwiga Emiliewicz stwierdziła, że trudno byłoby sobie wyobrazić lepszy moment na złożenie wypowiedzenia. Wedle słów wicepremier Szumowski jest spełniony. Były minister zdrowia udał się po tym na wakacje, po których udzielił wywiadu "Super Expressowi".

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski wraca do pracy lekarza. Ile będzie zarabiał?

W wywiadzie dla "SE" Szumowski wspominał urlop, na którym żeglował na jachcie biznesmena i konsula honorowego Islandii Bogusława Szemiotha na Wyspach Kanaryjskich. Wypoczynek się jednak skończył, a były minister zdrowia zdradził, gdzie będzie pracował i ile zarobi. Już wcześniej Szumowski zapowiadał, że nadal będzie pełnił funkcję posła, ale ma zamiar wrócić do swojego zawodu lekarza. Jako kardiolog będzie pracował w klinice w pod Warszawą w Aninie. Z tym miejscem był związany od 1998 r., zanim zaczął pracować jak minister zdrowia. Ile będzie zarabiał Szumowski?

Nie ma co ukrywać, że to, co zarabiałem przed wejściem do rządu, to była kwota większa niż w Ministerstwie Zdrowia, to jest 20-30 tys. zł

- powiedział Szumowski. Jako minister zdrowia otrzymywał znacznie mniej, gdyż jego pensja wynosiła ok. 10 tys. zł.

Zobacz wideo Sośnierz: Jeśli CBA potwierdzi nieprawidłowości, sprawą Szumowskiego powinna zająć się prokuratura

Łukasz Szumowski odchodził w cieniu skandalu

Ze słowami Jadwigi Emilewicz, że był to idealny czas na odejście, nie zgadzają się media, także te zagraniczne. Mówi się o "odejściu w cieniu skandali". Szumowskiego wyliczane były afery z zakupem maseczek oraz respiratorów. Oceny tego ruchu nie poprawia odejście w ważnym momencie pandemii, gdy liczba zakażeń ciągle rośnie. 

Więcej o: