Przyjaciel wiceministra Patkowskiego z państwową posadą. Szymon Dziubicki w radzie nadzorczej ARP Games

Onet dotarł do informacji, według których Szymon Dziubicki został członkiem rady nadzorczej ARP Games. To jego kolejna państwowa posada. Prywatnie Dziubicki to przyjaciel wiceministra finansów Piotra Patkowskiego, a jego żoną jest wiceministra funduszy i polityki regionalnej Anny Gembickiej.

Szymon Dziubicki jest wicedyrektorem biura public relations i marketingu w Agencji Rozwoju Przemysłu, która podlega bezpośrednio pod premiera Mateusza Morawieckiego. Zasiada też w radzie nadzorczej w Energia Euro Park, firmie podlegającej ARP. Teraz Agencja przydzieliła mu kolejne państwowe stanowisko. 

Szymon Dziubicki w radzie nadzorczej ARP Games

Na tym stanowisku Dziubicki będzie otrzymywał 13,5 tys. zł rocznie. Spółka zajmuje się konkursami w tworzeniu gier wideo, które odbywają się dwa razy w roku. Są to raczej budżetowe produkcje, ale agencja pomogła zrealizować kilkadziesiąt projektów o łącznej wartości 1,3 mln zł. informuje Onet. 

Szymon Dziubicki został powołany do rady nadzorczej ARP Games 15 lipca 2020 r. Posiada odpowiednie kwalifikacje, a także spełnia wszystkie wymogi formalne do tego, aby pełnić funkcję członka rad nadzorczych

- potwierdził w rozmowie z Onetem Miłosz Marczuk, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu. Dziubicki z wykształcenia jest prawnikiem, dyplom uzyskał w Lublinie na UMCS. Ma dyplom MBA, ukończył również kurs z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i komunikacji strategicznej na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie. Mimo młodego wieku 27-latek ma już sześć lat doświadczenia, m.in. jako prawnik w firmach energetycznych oraz jako dziennikarz serwisu skupiającego się na bezpieczeństwie wewnętrznym. Największe emocje budzą jednak jego powiązania prywatne.

Zobacz wideo Emilewicz o pogłoskach ws. rekonstrukcji rządu

Szymon Dziubicki to kolejny przykład nepotyzmu w PiS?

Postać Dziubickiego może budzić kontrowersje ze względu na jego młody wiek oraz relacje z innymi członkami rządu. Dziubicki jest bowiem mężem wiceministry funduszy i polityki regionalnej Anny Gembickiej oraz przyjacielem wiceministra finansów Piotra Patkowskiego. Z tym drugim wystąpił przed sześciu laty w jednym odcinków internetowej telewizji Niezależny Lublin. To kolejny raz, gdy PiS oskarżany jest o nepotyzm.

 

W ostatnim czasie informowaliśmy, że członkiem rady nadzorczej PKP Cargo został stryj Andrzeja Dudy. Chwilę potem prezeską jednoosobowego zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu została Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, Adama Andruszkiewicza. Ponadto na początku września prezesem Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych S.A w Dęblinie należących do skarbu państwa został Łukasz Zbonikowski. To były poseł PiS, wyrzucony z partii w ubiegłym roku. Andruszkiewicz sama zrezygnowała z funkcji, właśnie z powodów oskarżeń o nepotyzm. Zbonikowskiego odwołała już rada nadzorcza WZI S.A.

Więcej o: