Allegro wchodzi na giełdę. Firma jednak nie planuje wypłacania dywidend "w przewidywalnej przyszłości"

Allegro wchodzi na giełdę, poinformowała dzisiaj firma. W planach jednak nie ma wypłacania dywidend dla akcjonariuszy.

Allegro nie planuje wypłacania dywidend "w przewidywalnej przyszłości", poinformował dyrektor finansowy (CFO) Allegro, Jon Eastick.

Dyskutowaliśmy o możliwościach, jakie się przed nami rysują, jeśli chodzi o wzrost naszego biznesu. Jesteśmy zobowiązani jako zarząd do podejmowania szans, gdy się pojawią. [...] Chcemy redukować dźwignię i maksymalizować naszą elastyczność. Więc nie przewidujemy dywidendy w najbliższej przyszłości

- powiedział Eastick, podczas telekonferencji prasowej.

Allegro wchodzi na giełdę

Allegro poinformowało dziś, że zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie akcji zwykłych grupy do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i planuje pierwotną ofertę publiczną obejmującą nowe akcje o wartości ok. 1 mld zł brutto oraz akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy (w tym fundusze private equity) oraz część dyrektorów i członków kierownictwa.

Allegro jest platformą sprzedażową numer jeden w Polsce. To także globalna potęga, gdyż Allegro zalicza się do dziesięciu największych platform handlowych na cały świecie. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy osiągnęła wartość 28,4 mld zł (7,1 mld USD) w okresie 12 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

Wyprzedaż Allegro Smart! Week

Allegro organizuje za dwa tygodnie, od 28 września, duże wyprzedaże. Promocje sięgną nawet -70 proc. Dostępne będą jednak tylko dla abonentów Allegro Smart! 

Więcej o: