Allegro globalną potęgą. Portal w pierwszej dziesiątce platform sprzedażowych na świecie

Allegro jest silne nie tylko na polskim rynku. Według rankingu SimilarWeb, serwis zajmuje dziesiąta pozycję wśród najpopularniejszych platform sprzedaży, jeśli chodzi o miesięczną liczbę odwiedzin.
Zobacz wideo

Jak donosi "Rzeczpospolita", Allegro znalazło się czołówce rankingu SimilarWeb. Oceniono w nim platformy sprzedaży internetowej. Jedną ze statystyk, była miesięczna liczba odwiedzin. Nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Amazon zdystansował i znokautował konkurencję z liczbą 4,6 mld odwiedzin miesięcznie. Drugi eBay w ciągu 30 dni odwiedzany jest 1,8 mld razy. Żadna inna platforma handlu online nie przekroczyła miliarda odsłon miesięcznie, nawet chińskie AliExpress osiągnęło "zaledwie" 865,2 mln odsłon w ciągu miesiąca. Zaskakujące jest za to dziesiąte miejsce, które przypadło polskiemu serwisowi.

Allegro dziesiątym najpopularniejszym serwisem sprzedażowym na świecie

Allegro samo lubi chwalić się liczbami i swoim dynamicznym rozwojem. Statystyki te zawsze robią wrażenie - na platformie co tydzień pojawia się 1000 nowych firm, a 80 przedsiębiorstw osiągnęło 1 mln złotych obrotu w ciągu pierwszego roku działalności. Ponadto Allegro ciągle się rozwija i inwestuje w to olbrzymie pieniądze. Na ulepszanie narzędzi dla kupujących i sprzedających w samym zeszłym roku portal przeznaczył 1 mld złotych, a w bieżącym ta kwota ma urosnąć o kolejne kilkadziesiąt procent. 

Taka strategia rozwoju poskutkowała wynikami o zasięgu światowym, nie tylko już lokalnym. Allegro zajęło dziesiąte miejsce, jeśli chodzi o miesięczną liczbę odwiedzin wśród platform handlu on-line. Rodzimy portal w ciągu 30 dni odwiedzany jest aż 194 mln razy! Liczba ta i miejsce w rankingu robią jeszcze większe wrażenie w obliczu tego, iż Allegro jest jedyną firmą w TOP10, która działa wyłącznie w Europie. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Allegro globalną potęgą. Portal w pierwszej dziesiątce platform sprzedażowych na świecie
Zaloguj się
 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 6 razy 4

  Też wchodzę na allegro. Żeby zobaczyć, ile zaoszczędzę kupując z alliex i zachodze w głowę, dlaczego nasi janusze byznesu mając w ofercie kilkaset-kilka tysięcy produktów zamieszczają w ofertach zapis "nie wystawiam faktur VAT".

 • bigzaganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  liczba 200 milionow robi zerowe wrazenie jesli zestawic ja z dwoma nawiekszymi czyli ponda 6 miliardow
  ciekawsze bylo by rowniez porownanie sprzedazy

 • sensej

  0

  Allegro jak stara dobra komuna, nowy rok, podwyżki prowizji.

 • poochojek

  Oceniono 5 razy -3

  Allegro nie jest polskim serwisem ani nawet europejskim, polskie sa tam Janusze robiace w ciula rodakow.

  pomozmy Chinczykom w tych trudnych chwilach, kupujmy na Aliexpress, niejaka Czubkowska ktorej menrzus cwaniaczek dyma Polakow na Aledrogo pisze coraz coraz wiecej klamstw w czerskiej gadzinowce, np.:

  HTtps://wyborcza.pl/7,156282,25654034,coraz-wiecej-paczek-z-chinskich-sklepow-a-co-z-vat-em.html

  HTtps://wyborcza.pl/7,156282,25653101,chinski-wirus-atakuje-polske.html

  Przeciez gdyby nie Aliexpress, Polakow pod nierzondami pisoskich i nie tylko zlodziei, nie byloby po prostu stac na wiele produktow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX