Allegro globalną potęgą. Portal w pierwszej dziesiątce platform sprzedażowych na świecie

Allegro jest silne nie tylko na polskim rynku. Według rankingu SimilarWeb, serwis zajmuje dziesiąta pozycję wśród najpopularniejszych platform sprzedaży, jeśli chodzi o miesięczną liczbę odwiedzin.
Zobacz wideo

Jak donosi "Rzeczpospolita", Allegro znalazło się czołówce rankingu SimilarWeb. Oceniono w nim platformy sprzedaży internetowej. Jedną ze statystyk, była miesięczna liczba odwiedzin. Nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o pierwsze miejsce. Amazon zdystansował i znokautował konkurencję z liczbą 4,6 mld odwiedzin miesięcznie. Drugi eBay w ciągu 30 dni odwiedzany jest 1,8 mld razy. Żadna inna platforma handlu online nie przekroczyła miliarda odsłon miesięcznie, nawet chińskie AliExpress osiągnęło "zaledwie" 865,2 mln odsłon w ciągu miesiąca. Zaskakujące jest za to dziesiąte miejsce, które przypadło polskiemu serwisowi.

Allegro dziesiątym najpopularniejszym serwisem sprzedażowym na świecie

Allegro samo lubi chwalić się liczbami i swoim dynamicznym rozwojem. Statystyki te zawsze robią wrażenie - na platformie co tydzień pojawia się 1000 nowych firm, a 80 przedsiębiorstw osiągnęło 1 mln złotych obrotu w ciągu pierwszego roku działalności. Ponadto Allegro ciągle się rozwija i inwestuje w to olbrzymie pieniądze. Na ulepszanie narzędzi dla kupujących i sprzedających w samym zeszłym roku portal przeznaczył 1 mld złotych, a w bieżącym ta kwota ma urosnąć o kolejne kilkadziesiąt procent. 

Taka strategia rozwoju poskutkowała wynikami o zasięgu światowym, nie tylko już lokalnym. Allegro zajęło dziesiąte miejsce, jeśli chodzi o miesięczną liczbę odwiedzin wśród platform handlu on-line. Rodzimy portal w ciągu 30 dni odwiedzany jest aż 194 mln razy! Liczba ta i miejsce w rankingu robią jeszcze większe wrażenie w obliczu tego, iż Allegro jest jedyną firmą w TOP10, która działa wyłącznie w Europie. 

Więcej o: