Żabka otworzyła 500 sklepów w 2020, do końca roku kolejne 500. W procesie pomaga sztuczna inteligencja

Żabka otworzyła 500 nowych sklepów w samym 2020 roku. Do jego końca liczba ta jednak wzrośnie o kolejne 500 placówek. W doborze ich lokalizacji pomaga sztuczna inteligencja.

Żabka zaliczy intensywny rozwój w różnych kierunkach. Sieć wprowadza nowe formaty do swoich sklepów. Od jakiegoś czasu współpracuje z Uber Eats, oferując swoje produkty w dostawie. W pierwszych sklepach sieci stanęły też automaty pocztowe, które umożliwiają odbiór przesyłek. Możliwe, że niedługo Żabka otworzy też swój pierwszy Dark Store. Sieć inwestuje jednak nie tylko w innowację, ale także w kolejne sklepy. 

Żabka otworzyła już 500 sklepów w tym roku, kolejne 500 w drodze

Otwarta niedawno w Szczecinie w Centrum Handlowym Rondo Hakena Park Żabka, była 6,5-tysięcznym sklepem sieci. Aż 500 z tych sklepów zostało otwarte w samym 2020 roku. Co jednak zaskakujące sieć planuje otworzyć kolejne 500 placówek do końca grudnia. 

Pandemia nie zatrzymała nas na drodze do dalszego, dynamicznego rozwoju. Od stycznia br. otworzyliśmy pół tysiąca sklepów, a do końca 2020 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 500 placówek w całej Polsce. Zainteresowanie naszym modelem biznesowym rośnie, tylko w lipcu br. do naszej sieci dołączyło ponad 180 nowych franczyzobiorców, którzy widząc potencjał formatu convenience, chcą prowadzić sklep Żabka 

 - mówi Tomasz Suchański, prezes zarządu firmy Żabka Polska. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 47

Żabka korzysta ze sztucznej inteligencji przy otwieraniu sklepów

Jak dowiadujemy się z komunikatu, lokalizacja kolejnych sklepów jest dla Żabki bardzo ważna. Na tyle, że rozeznanie w tej materii prowadzone jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Co ciekawe, Żabka, szukając nowych lokalizacji korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji, które po przetworzeniu dużej liczby danych, wskazują potencjał sprzedażowy danego miejsca.

Między innymi dzięki temu narzędziu możliwe jest gęste rozmieszczenie sklepów blisko siebie i jednoczesne zachowanie ich rentowności. Sieć chwali się, że już 12 mln konsumentów mieszka nie dalej niż 300 m od najbliższej Żabki.

Więcej o: