Kolejowe last minute. PKP wprowadza wyszukiwarkę tanich połączeń Łowcy Super Promo

PKP uruchomiło nową usługę ochrzczoną jako Łowcy Super Promo. To wyszukiwarka tanich połączeń, które można kupić maksymalnie z tygodniowym wyprzedzeniem. Tańsze bilety łącza się z ustawowymi ulgami.

Od 1 października PKP wprowadziła nową usługę. Łowcy Super Promo zastępują dotychczasowe promocji w ramach Czwartkomanii. Nowa usługa pozwala wyszukiwać tańsze połączenia maksymalne na tydzień w przód przed podróżą.

PKP chwali się, że bilety kupione na dedykowanej stronie potrafią być nawet 67 proc. tańsze. Ceny przejazdów rozpoczynają się od 49 zł. Jeszcze mniej zapłacą studenci, emeryci czy osoby z niepełnosprawnościami, gdyż oferta łączy się z ustawowymi ulgami. Łowcy Super Promo to promocje na połączenia z kategorii  Express InterCity Premium (EIP), obsługiwane pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC).

W ostatnich latach nasila się trend spontanicznych, krótkich wyjazdów. Wielu podróżnych ceni sobie city breaki. Łowcy Super Promo to wyszukiwarka opracowana przede wszystkim z myślą właśnie o tych osobach, które lubią wyszukiwać bardzo dobre promocje i podróżować spontanicznie. Co więcej, biletów w atrakcyjnych cenach na pociągi ekspresowe będzie teraz więcej, znacznie łatwiejsze więc stanie się tanie podróżowanie na najpopularniejszych trasach obsługiwanych przez składy o najwyższym standardzie 

- mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Zobacz wideo Czy Polacy są zadowoleni z PKP?

Promocje dla osób planujących podróże

PKP ma także ofertę promocyjną "Wcześniej" dla osób, które lubią zaplanować podróż. Bilety kupione w okresie od 30 do 21 dni przed odjazdem pociągu są tańsze o 30 proc, w okresie od 20 do 14 dni zniżka wynosi 20 proc, a od 13 do 7 dni 10 proc. Tańsze bilety nie są limitowane ilościowo. 

Więcej promocji PKP

PKP pomyślało nie tylko o osobach lubiących spontaniczne podróże i tych, którzy wolą planować. Bilety na połączenia w pociągach ekspresowych EIP oraz EIC można kupić taniej w ofercie Super Promo, bez ograniczeń czasowych. Gdy skończy się ta pula, automatycznie zostanie otwarta oferta Promo, która pozwala na korzystanie z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55% niższej od ceny bazowej.

Można skorzystać także z biletów rodzinnych. Jeśli w grupie 2-5 osób jest dziecko poniżej 16. roku życia, to starsi pasażerowie otrzymają 30 proc. zniżki (jeśli nie skorzystali z ustawowych ulg).

Jest też możliwość skorzystania z karnetów na przejazdy weekendowe. Za 81 zł możemy wykupić przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC, a droższy Bilet Weekendowy MAX za 164 zł pozwala podróżować w drugiej klasie wszystkich kategorii pociągów PKP Intercity

Więcej o: