Carrefour nie przeprowadzi zwolnień grupowych. Restrukturyzację odsunięto w czasie

Carrefour planuje restrukturyzację. W jej ramach pracę miało tracić 400 osób, a tysiące innych dostać nowe umowy. Póki co Carrefour musi się jednak wstrzymać.

O zwolnieniach grupowych w Carrefourze wiadomo od połowy sierpnia. Pracę mieli stracić główne menedżerowie średniego szczebla, łącznie zwolnienia dosięgnęłyby 400 osób. Plany te jednak odłożono w czasie. 

Carrefour nie przeprowadzi grupowych zwolnień, przynajmniej narazie

Jak przekazał na facebooku MOZ NSZZ "Solidarność" w Carrefour Polska Paweł Skowron, przewodniczący związku, sieć 1 października poinformowała, że zwolnień grupowych nie będzie. Carrefour miała wycofać się z zamiaru ich wykonania. Informacje te potwierdza serwis dlahandlu.pl. Powodem wycofania się z decyzji, mają być niedogadanie ze związkowcami, wyniki finansowe firmy oraz nieodpowiednia ocena możliwości przeprowadzenia zmian w tak krótki czasie. Obecnie trwają uzgodnienie, co do terminu następnego spotkania między przedstawicielami francuskiego detalisty a związkami zawodowymi.

Zobacz wideo Będzie nowy podatek, sklepy zapłacą za korki? "Nie chcemy ryzyka wzrostu cen"

Zwolnienie grupowe to element restrukturyzacji Carrefoura

Jest to element strategii sieci "Carrefour 2022", która ma zrestrukturyzować firmę. Jednym z głównych założeń strategii jest zmniejszenie hierarchiczności oraz spłaszczenie struktur kadrowych. Dodatkowo sieć planuje stworzyć stanowiska doradców klientów w sklepach. Pod koniec września okazało się, że sieć nie tylko planuje osób, ale ma też zamiar zaproponować nowe umowy kilku tysiącom pracowników.

Portal dlahandlu.pl powołując się na centralę sieci, podaje, że Carrefour nie zrezygnował całkowicie z restrukturyzacji i zmian wynagrodzeń. Temat ma powrócić, ale nie wcześniej niż przed początkiem nowego roku. 

Więcej o: