Carrefour planuje zwolnienia grupowe. Zmiany mogą dotknąć nawet kilku tysięcy osób

Sieć Carrefour ogłosiła plany przeprowadzenia zwolnień grupowych, w wyniku których pracę ma stracić 400 osób. Wszystko wskazuje jednak na to, że zmiany mogą czekać znacznie więcej pracowników.

O planowanych zwolnieniach 400 osób w Carrefour Polska informowaliśmy w połowie sierpnia. Redukcja miała dotknąć 3 proc. wszystkich pracowników w Polsce, głównie kadrę menadżerską średniego szczebla w hipermarketach w ramach strategii "Carrefour 2022". Jednym z głównych założeń strategii jest zmniejszenie hierarchiczności oraz spłaszczenie struktur kadrowych. Dodatkowo sieć planuje stworzyć stanowiska doradców klientów w sklepach

Zobacz wideo Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Carrefour planuje zwolnienia grupowe. Urzędy Pracy informuje o planach sieci

Jak dowiedział się portal Money.pl na podstawie danych z lokalnych urzędów pracy, zmiany prawdopodobnie będą większe. Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie podaje, że Carrefour poinformował o planach wręczenia wypowiedzeń 4035 osobom. W większości przypadków chodzi o zmianę warunków zatrudnienia. Zaledwie 42 pracowników straci pracę.

Jak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie, w tamtej części kraju Carrefour wręczy wypowiedzenia 280 osobom. Podobnie jak ma to miejsce na Mazowszu, jedynie część z nich dotyczy definitywnego zakończenia współpracy. 

Zmiany w Carrefour Polska. Czy zwolnienia grupowe obejmą większą liczbę pracowników?

Jeszcze w sierpniu przedstawiciele "Solidarności" w firmie wyrażali obawy dotyczące objęcia zwolnieniami grupowymi większej liczby pracowników. Zakładali również, że wielu pracowników sieci może otrzymać do podpisania nowy umowy, gwarantujące niższe wynagrodzenia.

Na razie nieznane są plany sieci dotyczące zmiany warunków zatrudnienia dla tak dużego grona pracowników. W odpowiedzi na zapytanie serwisu Money.pl, Carrefour Polska przesłał następującą odpowiedź: "Będziemy starali się zapewnić miejsce w strukturach firmy wszystkim pracownikom, adekwatnie do ich kompetencji, wiedzy i doświadczenia".

Więcej o: