PayPal wprowadza dodatkową opłatę. Za nieaktywne konto możesz zapłacić 50 zł

PayPal wprowadzi nową opłatę od 20 grudnia 2020 roku. Według nowego regulaminu firma będzie mogła pobrać środki z salda z nieaktywnych kont.

PayPal wprowadzi zmiany w regulaminie od 20 grudnia 2020 roku, ale jego treść została opublikowana już pod koniec września - podaje serwis bankier.pl. Firma wprowadza dodatkową opłatę dla osób, które od dawna nie korzystały z usługi.

Zobacz wideo Chcesz zacząć przygodę z programowaniem? Te aplikacje mogą być pomocne

PayPal pobierze 50 zł za nieaktywne konto

Zgodnie z nowymi zasadami użytkownicy posiadający nieaktywne konto zostaną obarczeni opłatą za brak aktywności. Jej wysokość będzie zależna od tego, jaka kwota znajduje się na ich koncie. Użytkownicy posiadający konto z saldem poniżej 50 zł zapłacą równowartość pozostałej kwoty. W przypadku, gdy saldo na koncie wynosi więcej niż 50 zł, to stawka za nieaktywne konto wyniesie 50 zł. 

Nowy regulamin nie wyjaśnia jednak, co kryje się pod określeniem brak aktywności. W opublikowanym komunikacie w punkcie A3.11 możemy przeczytać, że PayPal ustala opłatę za brak aktywności "w przypadku kont, które nie były aktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy". 

Jeśli użytkownik nie akceptuje wprowadzonych zmian, może za darmo zamknąć konto do 16 grudnia 2020 roku. Pełną treść umowy można przeczytać w TYM MIEJSCU.

>>> Dowiedz się więcej: Google Play Pass oficjalnie w Polsce. Dostęp do gier i aplikacji bez reklam w ramach abonamentu

Więcej o: