Tesco sprzedaje markety w Polsce. UOKiK skierował do II etapu przejęcie sklepów przez Salling Group

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do II etapu sprawę przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group. Grupa posiada w Polsce dyskonty sieci Netto.

"Prezes UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie dotyczące przejęcia marketów Tesco Polska przez Salling Group (Netto). W tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - czytamy na koncie Urzędu na Twitterze.

W sierpniu br. Komisja Europejska skierowała sprawę zbadania przejęcia wyłącznej kontroli nad Tesco w Polsce przez Salling Group z Danii do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Zobacz wideo Aplikacje na smartfony, które przydadzą się prawdziwym łowcom okazji

Sailing Group chce przejąć markety Tesco w Polsce

W czerwcu br., należąca do duńskiego koncernu Salling Group sieć dyskontów Netto poinformowała o podpisaniu umowy na zakup 301 sklepów i dwóch magazynów Tesco w Polsce. Wraz z aktywami Netto przejmie ok. 7 tys. pracowników sieci. Wartość transakcji została oszacowana na 900 mln zł. Transakcja musi zostać jeszcze zweryfikowana i zatwierdzona przez UOKiK.

Prezes Tesco w Polsce: nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce

Dave Lewis, Prezes Grupy Tesco, w komentarzu przesłanym w czerwcu br. do redakcji next.gazeta.pl, przyznał, że decyzja o sprzedaży polskiego oddziału była konieczna.

- Widzieliśmy znaczącą poprawę wyników naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal dostrzegamy wyzwania rynkowe w Polsce - stwierdził. Dodał, że transakcja pozwoli skoncentrować się Tesco na działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie pozycja rynkowa sieci jest mocniejsza.

Tesco Polska prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji żywności i artykułów codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów w Polsce. Grupa Salling prowadzi działalność w zakresie detalicznej dystrybucji towarów konsumpcyjnych codziennego użytku za pośrednictwem supermarketów, hipermarketów i dyskontów, a także sklepów internetowych, kawiarni, restauracji i gastronomii w Danii, Niemczech i w Polsce (za pośrednictwem Netto sp. z o.o.).

Więcej o: