Biedronka obejdzie zakaz handlu w niedzielę? Sieć otworzyła właśnie pierwszy sklep franczyzowy

Biedronka poinformowała, że 22 października otworzyła pierwszy sklep franczyzowy w miejscowości Dobrzyca niedaleko Kalisza. Nowa placówka handlowa będzie czynna również w niedziele niehandlowe.

Obowiązujący od 2018 roku zakaz handlu w niedziele uderza przede wszystkim w galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe, jak chociażby Lidl i Biedronka. Największa sieć w Polsce być może znalazła skuteczny sposób, aby obejść przepisy. 

Biedronka otwiera sklep franczyzowy. Będzie czynny również w niedziele niehandlowe

Biedronka poinformowała, że od czwartku 22 czerwca otwarty będzie pierwszy franczyzowy sklep w Dobrzycy niedaleko Kalisza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami placówki handlowe tego typu nie muszą stosować się do zakazu handlu w niedziele. Możliwe jest to w przypadku, jeśli dany sklep jest placówką pocztową bądź za ladą stoi właściciel. 

W oficjalnym komunikacie sieci Biedronka nie znalazła się informacja o tym, czy sklep będzie czynny w niedziele niehandlowe. Jednak jak ustalił serwis wiadomoscihandlowe.plfranczyzowa Biedronka w Dobrzycy będzie otwarta również w niedziele niehandlowe. Informacja ta została potwierdzona przez biuro prasowe dyskontowej sieci. W komunikacie czytamy, że w niedziele sklep będzie czynny od godz. 8:00 do 20:00. 

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Zakaz handlu w niedziele. Biedronka oferuje zakupy przez internet 

Jak dotąd, sieć Biedronka posiadała siedem dyskontów czynnych również w niedziele. Jest to możliwe, jeśli sklepy są znajdują się na dworcach autobusowych bądź kolejowych. Dodatkowo zakupy w Biedronce można zrobić drogą elektroniczną przez aplikację Glovo. Zostaną one dowiezione również w niedziele. Taka opcja na razie jest dostępna w 16 miastach Polski. 

Rozwijanie sklepów może okazać się jednak przełomem. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy i czy powstaną kolejne tego typu placówki znanej sieci dyskontowej - Otwarcie sklepu Biedronka w modelu franczyzowym to kolejny ważny element naszej strategii rozwoju sieci [...] Dzięki niemu jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów - zapowiada Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w sieci sklepów Biedronka

Więcej o: