USA. Postawił 5 mln dolarów na zwycięstwo Donalda Trumpa. Największy zakład polityczny w historii

Zamożny mieszkaniec Wielkiej Brytanii zdecydował postawić 5 milionów dolarów na zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. Tym samym pobity został poprzedni rekord - anonimowy zakład w wysokości 1,29 mln dolarów dotyczył wygranej Joe Bidena.

Jak informuje "The Sun", anonimowy gracz skorzystał z usług prywatnych firm bukmacherskich, których działalność zarejestrowana jest na małej karaibskiej wyspie Curaçao. Eksperci cytowani przez dailyware.com potwierdzili, że kwota ta rzeczywiście została postawiona - ma to być więc największy do tej pory zakład polityczny w historii.

Zobacz wideo Spot Wyborczy Donalda Trumpa

Wybory prezydenckie w USA. Brytyjczyk postawił 5 mln dolarów na wygraną Donalda Trumpa

Jeśli Donald Trump wygra wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, to Brytyjczyk może liczyć na nawet 15 milionów dolarów. Według danych firmy Ladbrokes z Londynu aż 93 proc. wszystkich zakładów zrealizowanych w ciągu ostatniej doby dotyczyło wygranej ubiegającego się o reelekcję kandydata Partii Republikańskiej.

Inny bardzo wysoki zakład dotyczy wygranej Joe Bidena - anonimowa osoba postawiła na to 1,29 mln dolarów. Jeśli to właśnie kandydat demokratów wygra wybory, to gracz otrzyma ponad 1,98 mln dolarów.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych cieszą się dużym zainteresowaniem Brytyjczyków, którzy chętnie typują wyniki. Jeden z bukmacherów poinformował, że w tej kategorii gracze postawili już zakłady o wartości łącznej 337 mln dolarów.

Wybory prezydenckie w USA. Lokal wyborczy w Nowym Orleanie.Według inwestorów wygra Joe Biden. Ale szybko możemy się tego nie dowiedzieć

W nocy z wtorku na środę podane zostaną pierwsze cząstkowe wyniki wyborów w poszczególnych stanach. Ogłoszenie oficjalnych wyników może być jednak opóźnione, ponieważ niektóre regiony zezwalają na liczenie głosów oddanych w trybie korespondencyjnym dopiero w dniu wyborów. Ich zliczenie może więc potrwać od kilku dni do nawet tygodni.

Wybory w USA.Jak zdobyć więcej głosów i przegrać? Wyjaśniamy system wyborczy w USA

Więcej o: