McDonald's zapowiedział roślinnego burgera. McPlant będzie testowany w przyszłym roku

McDonald's idzie z duchem czasu i w planach na przyszły rok zawarł testy roślinnego burgera. McPlant może być początkiem nowej linii produktów roślinnych w sieci. Najpewniej za produkcję kotleta będzie odpowiadała firma Beyond Meat.

Przemysł mięsny odpowiada za 18 proc. produkcji gazów cieplarnianych. Masowa hodowla mięsa sprzyja rozwojowi wirusów i bakterii, groźnych również dla człowieka. Ponadto przeciętnie jemy więcej mięsa, niż potrzebuje nasz organizm. Dlatego cieszy, że kolejne restauracje wprowadzają produkty oparte na roślinnych zamiennikach mięsa. W zeszłym roku na stałe do oferty Burger King wprowadził roślinnego Rebel Whoppera. McDonald's w tym samym czasie razem z Beyond Meat prowadził w Kanadzie testy kanapki P.L.T. Po ich zakończeniu o roślinnych burgerach w McDonalds było cicho aż do 9 listopada. 

Zobacz wideo Powstaje drugi Dom Ronalda McDonalda

McDonald's zapowiada McPlant

Na poniedziałkowym spotkaniu dla inwestorów szef McDonald's, Ilan Borden, zapowiedział, że firma rusza w przyszłym roku z testami kanapki McPlant, podaje USA Today. Będzie to danie z roślinnym kotletem. To jeden z planów strategii nazwanej Accelerating the Arches, która ma skupiać się na rdzeniu menu sieci. Kolejny elementem, jaki ma zostać wprowadzony w przyszłym roku, jest nowa kanapka Crispy Chicken. 

Borden powiedział, że McPlant może być w przyszłości zostać rozszerzony o inne produkty bazujące na zamiennikach mięsach, w tym burgery, kanapki śniadaniowe oraz kurczaka. Test McPlanta zaplanowano na 2021 rok w kilkunastu lokalizacjach. Nie wiadomo jednak, w których krajach najpierw będzie można spróbować nowej kanapki. 

Burgera do McPlanta dostarczy najpewniej Beyond Meat

Nie jest jasne, kto będzie odpowiedzialny za dostarczenie bezmięsnego burgera do nowej kanapki McDonald's. Firma zapowiedziała jedynie, że będzie to produkt stworzony ekskluzywnie dla sieci. CEO McDonald's Chris Kempczyński powiedział CNBC, że firma ma doświadczenie we współpracy z Beyond Meat, ale nie zdecydowano jeszcze, kto będzie dostawcą. CNBC skontaktowało się także z Beyond Meat. Przedstawiciel firmy przyznał, że firma tworzyła bezmięsny pasztet, który będzie częścią kanapki McPlant. 

Ogłoszenie współpracy Beyond Meat z McDonald's dla producenta zamienników mięsa, byłoby bardzo korzystne. Beyond Meat podało bowiem 9 listopada, że w trzecim kwartale firma zanotowała 19,3 mln dol. straty. To spowodowało spadek cen akcji spółki o 28 proc. 

Więcej o: