Burger King wystosował apel do klientów. Namawia do kupowania w McDonald's

Burger King wystosował apel o wsparcie gastronomii. W tytule poproszono o zamawianie posiłków w McDonald's. W dalszej części apelu wymieniono też inne restauracje.

Wraz ze wzrostem dobowej liczby zachorowań rząd wprowadza kolejne obostrzenia. Niecałe dwa tygodnie temu zdecydowano się na częściowy lockdown. Zamknięte zostały branże fitness, hotelarska, eventowa i gastronomiczna. Restauracje mają nieco lepszą sytuację niż pozostałe sektory, ze względu na możliwość realizowania zamówień na wynos. 

Zobacz wideo Łóżka covidowe są "ukrywane"? Rząd przejmuje kontrolę. Do wszystkich szpitali mają zostać wydelegowani żołnierze

Burger King apeluje o zamawianie z McDonald's

Od chwytliwego tytułu rozpoczął swój apel Burger King. "Zamawiajcie z McDonald's" to wstęp do prośby o wsparcie branży gastronomicznej, jaką wystosowała popularna sieć fastfood. W dalszej części firma zachęca do zamawiania także z innych restauracji. Taką wiadomość wystosowały oddziały na całym świecie. Każdą dostosowano do rynku krajowego, dzięki czemu w apelu padają nazwy lokalnych restauracji.

Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek Was o to poprosimy. Tak samo, nie przypuszczaliśmy, że będziemy Was zachęcać do zamawiana z KFC, PizzaHut, Starbuck, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibusa oraz wielu innych restauracji, których nie sposób tutaj wymienić. W skrócie: z każdej sieci (tej fast i tej bardziej slow), którą znamy. Nie myśleliśmy, że będzie o to prosić, ale te restauracje zatrudniają tysiące pracowników, którzy w tym momencie potrzebują waszego wsparcia. Jeśli chcesz pomóc, nie wahajcie i się zamówcie sobie coś pysznego z szybkim i bezpiecznym dowozem do domu albo w Drive Thru. Wiemy, że Whopper to najlepsza opcja, ale zamówienie BigMac'a wydaje się teraz też spoko opcją

- napisał Burger King Polska.

Lockdown gastronomii wydłużony

Apel został wystosowany po przedłużeniu lockdownu w gastronomii. Początkowo restauracje miały pozostać zamknięte przez dwa tygodnie. We wtorek 3 listopada rząd zdecydował jednak, że stan ten potrwa do odwołania. 

Więcej o: