Jarosław Gowin chciał otwarcia sklepów meblowych. RMF FM: Decyzja nie zapadnie w tym tygodniu

Wbrew zapowiedziom Jarosława Gowina w tym tygodniu nie zostanie podjęta decyzja o ponownym otwarciu sklepów z branży meblarskiej - wynika z informacji, do których dotarli dziennikarze RMF FM.

W sobotę (14 listopada) doszło do spotkania przedstawicieli branży meblarskiej z premierem Mateuszem Morawieckim oraz wicepremierem i ministrem rozwoju, pracy i technologii Jarosławem Gowinem. Tematem rozmów było otwarcie sklepów meblowych, zamkniętych w związku z sytuacją epidemiczną w kraju.

RMF FM: Decyzja w sprawie otwarcia sklepów z meblami nie zapadnie w tym tygodniu

Po spotkaniu, w którym uczestniczyli przedstawiciele takich firm jak IKEA czy Szynaka Meble, Jarosław Gowin zapowiedział, że decyzja o ewentualnym otwarciu sklepów z meblami zapadnie w bieżącym tygodniu (16-22.11). Wicepremier dodał również, że "wiele zależy od sumy indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas".

Dziennikarze RMF FM informują jednak, że nie ma szans, aby w tym tygodniu zostały ponownie otwarte sklepy meblarskie. Resort zdrowia i kancelaria premiera mają być przeciwni otwarciu sklepów ze względu na wciąż dużą liczbę zakażeń. Obostrzenia w handlu mają być utrzymane do końca listopada.

Nowe ograniczenia w handlu wprowadzono na początku listopada

Z najnowszego raportu resortu zdrowia wynika, że minionej doby (18 listopada) w Polsce wykryto 23 975 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w województwie śląskim (4377), mazowieckim (3041) i wielkopolskim (2153). Z powodu COVID-19 albo współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarło łącznie 637 osób.

Na początku listopada premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce nowych restrykcji. Obostrzenia objęły przede wszystkim działalność handlową, ale również edukacje, kulturę i uczestnictwo w nabożeństwach. - Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne - powiedział wówczas premier.

W ramach ograniczenia funkcjonowania galerii handlowych otwarte pozostały wyłącznie punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą.

Zobacz wideo Czy uda się uniknąć twardego lockdownu?
Więcej o: