UE może sięgnąć po plan B bez Polski i Węgier. Hausner: Coraz głośniej mówi się o alternatywie dla funduszu odbudowy

Jak niebezpieczne może być weto rządów Polski i Węgier do unijnego budżetu i funduszu odbudowy? - Coraz mocniej mówi się o alternatywie. Te kraje, które nie poprą rozwiązań budżetowych, zostaną wyłączone z funduszu odbudowy i nie będzie to program unijny, tylko program międzyrządowy - mówi w pierwszej części "Studia Biznes" prof. Jerzy Hausner, były wicepremier i były członek Rady Polityki Pieniężnej. W drugiej części programu Tomasz Korniejew sprawdza, jak jeździ najnowsza odsłona topowej wersji bestsellera Skody, czyli Octavia RS iV. Zobacz najnowszy odcinek "Studia Biznes".

Czy fundusz odbudowy po pandemii koronawirusa może zostać wprowadzony poprzez umowy 25 państw, czyli bez grożących wetem rządów Polski i Węgier? "Decyzja o zasobach własnych dla sfinansowania następnego budżetu i Next Generation i tak wymaga ratyfikacji krajów UE. Można sobie wyobrazić zawarcie osobnego porozumienia Next Generation przez 25 państw w drodze umowy międzynarodowej" - pisał niedawno na łamach "Die Welt" ekonomista Friedrich Heinemann. Takiego scenariusza nie wyklucza też prof. Jerzy Hausner, były wicepremier. Dlaczego zawetowanie budżetu może być groźne dla rozwoju gospodarczego Polski? Posłuchaj całej rozmowy.

W drugiej części programu Tomasz Korniejew testuje hybrydę plug in w Octavii RS. Sprawdzamy jak jeździ najnowsza odsłona topowej wersji bestsellera Skody.

"Studio Biznes" to cotygodniowy program gospodarczo-motoryzacyjny, który ma swoją premierę w każdą środę o godzinie 12:00 na Gazeta.pl.

Więcej o: