"Dziennik Wschodni": Szwagierka Sasina może zasiąść w radzie nadzorczej lubelskiego lotniska

Siostra żony Jacka Sasina została zgłoszona na wolne miejsce w radzie nadzorczej lubelskiego lotniska - podaje "Dziennik Wschodni".

Jak informuje "Dziennik Wschodni", w radzie nadzorczej Portu Lotniczego Lublin, w której zasiada siedem osób, są dwa wakaty. Na te miejsca zgłoszone zostały dwie osoby: Angelika Konaszczuk i Daniel Ruciński. Jak się okazuje Konaszczuk jest szwagierką wicepremiera i ministra aktywów państwowych z Prawa i Sprawiedliwości Jacka Sasina.

Szwagierka Sasina może zasiąść w radzie nadzorczej lubelskiego lotniska

"Dziennik Wschodni" podkreśla, że od 2016 roku pracuje ona Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Wcześniej natomiast była zatrudniona w Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, lubelskim oddziale Urzędu Transportu Kolejowego, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w Warszawie, a wcześniej zajmowała się bankowością. W 2015 roku, po tym, jak PiS wygrało wybory, została, bez konkursu, zastępczynią dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w LUW. "Po roku awansowała, zastępując dotychczasowego wieloletniego szefa wydziału Mariusza Kucharka" - pisze "Dziennik Wschodni".

Portal zwrócił się z pytaniem do Urzędu Marszałkowskiego o kompetencje zgłoszonych kandydatów do rady nadzorczej lubelskiego lotniska i o to, czy na nominację Angeliki Konaszczuk wpływ miało, że jest siostrą żony Jacka Sasina. "Kandydaci w świetle przedłożonych oświadczeń oraz dokumentów spełniają wymogi do zasiadania w organach nadzorczo-kontrolnych spółek prawa handlowego z udziałem jednostek samorządu terytorialnego" - taką odpowiedź otrzymała gazeta. "Dziennikowi Wschodniemu" nie udało się uzyskać komentarza samej Konaszczuk.

Zobacz wideo Czarzasty o decyzjach Sasina: "Na to są paragrafy. Trybunał Stanu czeka"
Więcej o: