Lufthansa wznawia połączenia z Polską. Tak samo Wizz Air, który przygotował promocję na bilety

Lufthansa oraz Wizz Air postanowiły wznowić połączenia do Polski. Drugi przewoźnik ponadto i przygotował promocje dla klientów.

Branża lotnicza jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez koronawirusa. Straty sięgają w niej setek miliardów dolarów, a przewoźnicy łapią się najbardziej absurdalnych pomysłów na zarobek, jak sprzedaż piżam samolotowych czy organizacja lotów donikąd.

Zobacz wideo XB-70 Walkiria, unikalny prototyp amerykańskiego bombowca

Jeśli jednak to tylko możliwe i opłacalne, firmy wracają do normalnych rejsów i przywracają połączenia lotnicze. Na to zdecydowało się dwóch ważnych przewoźników, m.in. ze względu na święta. 

Lufthansa przywraca połączenia do Polski

Jak podaje portal pasazer.com Lufthansa notuje duży wzrost liczby  rezerwacji na połączenia długodystansowe oraz europejskie. To oczywiście wynik zbliżających się świąt, gdy ludzie wracają do domów.  W minionym tygodniu przewoźnik sprzedał 400 proc. więcej biletów na loty międzykontynentalne i europejskie niż tydzień wcześniej.

Tęsknota za podróżowaniem odczuwalna jest na całym świecie, a w miarę ograniczania restrykcji rośnie liczba rezerwacji, szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Mając na uwadze ścisły reżim sanitarny i zasady bezpieczeństwa, chcemy, jeśli to tylko możliwe, pomóc naszym klientom spełniać ich marzenia związane z podróżami. W nadchodzących tygodniach będziemy zatem stale udoskonalać naszą siatkę połączeń, by w tym krótkim okresie wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów

- powiedział Harry Hohmeister, członek Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

Wśród wielu połączeń, jakie przywróciła Lufthansa, znalazły się także rejsy na polskie lotniska. W ofercie niemieckiego przewoźnika pojawiły się znowu loty z Frankfurtu i Monachium m.in. do Poznania i Warszawy. 

Wizz Air znów lata do Polski. Nowe połączenia i promocja

"Wizz Air wznawia w grudniu loty z Polski m.in. do takich miejsc jak: Bergamo (Włochy) z Gdańska, Billund (Dania) z Krakowa, Teneryfa (Hiszpania) z Katowic, Lwów (Ukraina) z Wrocławia czy Lizbona (Portugalia) z Warszawy” - poinformował przewoźnik. Ponadto firma podała, że wdrożyła dodatkowe środki bezpieczeństwa i higieny. Stosują m.in. filtry HEPA, które z powietrza odfiltrowują 99,97 proc. wirusów i bakterii. Mimo tego maseczki na pokładzie wciąż są obowiązkowe. 

Wizz Air przygotował też promocję trwającą do północy 8 grudnia. Wybrane bilety można kupić o 50 proc. taniej, jeśli zostaną zarezerwowane na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej. Przecenione bilety obejmują loty do 15 stycznia. 

Więcej o: