Cypr wpuści turystów bez testów i kwarantanny. Warunkiem jest zaszczepienie się na koronawirusa

Cypr jako pierwszy kraj w Unii Europejskiej poinformował, że wpuści do siebie turystów bez obowiązku posiadania testu na koronawirusa oraz przechodzenia kwarantanny. Warunkiem jest jednak bycie zaszczepionym na koronawirusa.

Kraje Unii Europejskiej powoli przygotowują się do procesu masowych szczepień. Zgodnie z zapowiedziami szczepionka na koronawirusa może sprawić, że do normy wrócą wycieczki zagranicznych turystów do popularnych kierunków wakacyjnych. 

Cypr wpuści zaszczepionych turystów 

Cypr jako pierwszy kraj zdecydował się na to, że osoby zaszczepione będą mogły przylecieć do kraju bez obowiązku posiadania testu na koronawirusa oraz przechodzenia kwarantanny. Nowe zasady będą obowiązywać od marca 2021 roku. Według szacunków cypryjskiego rządu takie rozwiązanie zwiększy liczbę lotów do kraju. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Cypr. Co z osobami bez szczepionki? Czy będą mogli przyjechać do kraju? 

Jak informuje cyprus-mail.com, turyści niebędący zaszczepieni również będą mogli odwiedzić śródziemnomorski kraj. Cypr zamierza podzielić kraje na trzy kategorie: zieloną, żółtą/pomarańczową i czerwoną.

Pobieranie osocza w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie Ulgi dla ozdrowieńców, którzy oddadzą osocze. Rząd przyjął projekt ustawy

Pierwsza z kategorii to kraje uznane za bezpieczne, co oznacza, że osoby mogą z nich przyjechać na Cypr bez konieczności wykonywania testów i poddawania się kwarantanny. W przypadków osób z krajów z kategorii "żółtej" niezbędne jest posiadanie testu z negatywnym wynikiem na koronawirusa na 72 godziny przed wylotem. Osoby z krajów ze strefy czerwonej muszą dodatkowo wykonać także test potwierdzający ujemny wynik już po wylądowaniu. 

Na razie nie wiadomo, jakie szczepionki na COVID-19 trafią do Polski Koronawirus. Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 otrzymają specjalne zaświadczenie

Jak dotąd, na Cyprze potwierdzono 13 286 przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku COVID-19 zmarło tam 68 osób. W ostatnich dniach obserwujemy znaczny przyrost liczby nowych przypadków na wyspie. We wtorek 8 grudnia poinformowano o 419 nowych przypadkach, co było najwyższą dzienną liczbą zakażeń od początku pandemii koronawirusa.  

Więcej o: