Elżbieta Witek przyznała 1,6 mln złotych dla pracowników. 10 tys. zł trafiło do szefowej Kancelarii Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyznała 1,6 mln złotych nagród dla pracowników parlamentu. Najwięcej, bo ponad 10 tysięcy złotych, trafi na konto szefowej Kancelarii Sejmu.

"Super Express", powołując się na odpowiedź Centrum Informacyjnego Sejmu, pisze o tym, że dla pracowników parlamentu przyznano nagrody w wysokości 1 637 661,68 złotych. Nagrody wypłacono "za szczególne osiągnięcie w pracy zawodowej".

Zobacz wideo Witek: Nie jest tak, że można sobie machnąć legitymacją i wszystko posłowi wolno

1,6 mln złotych nagród dla pracowników parlamentu. Najwięcej otrzymała szefowa Kancelarii Sejmu

Średnia wysokość pojedynczej nagrody dla pracownika Sejmu wyniosła 2 535,08 złotych. Najwyższą nagrodę otrzymała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, która dostała 10 462,21 złotych. Pracownicy Senatu otrzymali w ramach nagród 380 400 złotych. W przeliczeniu na jedną osobę jest to ponad 3 600 złotych.

Na początku stycznia tego roku na jaw wyszły nagrody przyznane pracownikom Kancelarii Sejmu za rok 2019. Za "szczególne osiągnięcia" wyróżnionych zostało 658 urzędników, a średnia nagroda wyniosła 3 180 złotych. Najwięcej, 45 327,71 złotych, dostała szefowa kancelarii Agnieszka Kaczmarka - nagrodę przyznano w trzech transzach w kwietniu, maju i listopadzie.

Elżbieta Witek argumentowała wtedy zasadność przyznania tak wysokich nagród. - Wiąże się to z koniecznością posiadania rozległej wiedzy związanej z parlamentaryzmem, poważnym ograniczeniem czasu prywatnego, koniecznością stałej gotowości do realizacji nowych zadań, brakiem możliwości ograniczenia czasu pracy do przyjętych norm - przyznała w styczniu marszałek Sejmu.

Więcej o: