Wypłaty 500 plus. Ministra Marlena Maląg z ważnym apelem do samorządowców

Ministra rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do samorządów o wypłatę wszystkich świadczeń z programu Rodzina 500 plus przed Świętami Bożego Narodzenia.

Pieniądze w budżecie państwa przeznaczone na program 500 plus przekazywane są poprzez wojewodów do samorządowców, którzy odpowiadają za bezpośrednią dystrybucję ich do osób uprawnionych. W związku z tym szefowa resortu rodziny i polityki społecznej zaapelowała do nich o wypłatę wszystkich świadczeń z programu Rodzina 500 plus przed Świętami Bożego Narodzenia.

Zobacz wideo Likwidacja OFE. Kiedy poznamy szczegóły?

Ministra Maląg apeluje o wypłatę 500 plus przed świętami 

Jak wyjaśniła Marlena Maląg, "okres przygotowań do świąt wiąże się ze zwiększonymi wydatkami i ważne jest, by rodziny otrzymały pieniądze jak najszybciej". Zaapelowała także o niezwlekanie z wypłatą innych świadczeń takich jak świadczenia rodzinne czy z funduszu alimentacyjnego, gdyż stanowią ważną część domowego budżetu.

Rząd uchwalił nowy budżet. Wiemy, ile wyniesie program 500 plus w 2021 roku 

Od początku funkcjonowania programu do polskich rodzin trafiło ponad 130 miliardów złotych a świadczenie co miesiąc otrzymuje 6,5 miliona dzieci. W czwartek 17 grudnia uchwalony został nowy budżet na 2021, w ramach którego wydzielono 41 mld zł na świadczenie 500 plus. Stanowić będzie ono około 10 proc. zakładanych wydatków w przyszłym roku, które mają wynieść 486,7 mld zł.

- To jest dobry dzień dla polskich rodzin. [...] Inwestowanie w rodzinę to jest inwestycja w przyszłość, dlatego tak, jak zostało to zaplanowane, wszystkie programy społeczne - wspierające rodziny z małymi dziećmi, seniorów, cała polityka prorodzinna będą w pełnym zakresie finansowane - podkreśliła Marlena Maląg 

Więcej o: