Policja kontroluje siłownie. Funkcjonariusze łapią ćwiczących mimo zakazu

Od kilku dni obowiązuje nowe obostrzenia. W związku z tym funkcjonariusze policji w całym kraju sprawdzają, czy niełamany jest zakaz dotyczący korzystania z klubów fitness.

Od poniedziałku 28 grudnia do 17 stycznia obowiązują nowe obostrzenia określane przez rząd mianem narodowej kwarantanny. Nieczynne są m.in. galerie handlowe, hotele, stoki narciarskie oraz infrastruktura sportowa, tym kluby fitness oraz siłownie. 

Zobacz wideo Rząd ogłasza narodową kwarantannę od 28 grudnia. Zamknięte hotele, stoki i galerie handlowe

Policja złapała kilkanaście osób ćwiczących mimo zakazu 

Zgodnie z zapowiedziami rządzących policja na bieżąco kontroluje, czy przedsiębiorcy nie łamią zakazów. O popełnieniu wykroczenia poinformowała m.in. podkarpacka policja, która przeprowadziła kontrolę w jednym z klubów fitness w Dębicy. Okazało się, że w tym czasie, mimo zakazu, ćwiczyło kilkanaście osób. Grozi im kara grzywny. 

"Podczas kontroli policjanci zastali w lokalu jedną osobę z obsługi i 15 ćwiczących osób. Wszyscy zostali wylegitymowani. Wobec nich prowadzone będą czynności wyjaśniające o wykroczenie. W związku ze złamaniem obowiązujących obostrzeń policjanci skierują notatki służbowe do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która może nałożyć na te osoby wysokie kary pieniężne. Do sądu, wobec tych 16 osób, zostaną także skierowane wnioski o ukaranie za popełnione wykroczenie" - czytamy w policyjnym komunikacie. 

Policja przeprowadza kontrole siłowni w całej Polsce 

Podobne kontrole odbywają się w całej Polsce. Serwis money.pl donosił o tym, że w Wielkopolsce funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście obiektów, z których w czterech zastali osoby ćwiczące - W siłowniach w Kaliszu, Ostrowie Wlkp. i w Złotowie zastano osoby ćwiczące. W związku z tym zostały wszczęte działania wyjaśniające. Materiały zostaną przekazane do służb sanitarnych - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

W Małopolsce policjanci skontrolowali natomiast 176 siłowni i klubów fitness, trzy aquaparki i baseny oraz cztery stoki narciarskie. Jedynie dwa obiekty sportowe były czynne. 

Więcej o: