Święto Trzech Króli. Lepiej zrobić zakupy wcześniej, do której będą otwarte sklepy? [Biedronka, Lidl, Auchan]

6 stycznia to święto Trzech Króli i ustawowo dzień wolny od pracy. Zakupy warto więc zrobić z wyprzedzeniem. Do której otwarte są dzisiaj sklepy?

Styczeń jest, razem z majem, miesiącem, w którym przepracujemy najmniej godzin w całym roku. Łącznie czekają nas 152 godziny w pracy, aż 32 godziny mniej niż w marcu, gdy w pracy będziemy najdłużej. To zasługa przerwy noworocznej oraz następującego kilka dni po niej święta Trzech Króli. 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy od 2011 roku. 

Zobacz wideo Czy możemy określić czas zakończenia pandemii?

To jednak oznacza zamknięte duże sklepy, w których za ladą nie może stanąć właściciel. To już trzeci taki dzień w tym roku, a pod koniec tygodnia czeka nas kolejna niedziela niehandlowa. Jeśli nie robiliście jeszcze zakupów w nowym roku, a świąteczne zapasy zaczynają się kończyć, to warto odwiedzić sklepy jeszcze dzisiaj.

Do której otwarte są dzisiaj sklepy?

Sklepy Biedronka nie przygotowały specjalnych, wydłużonych godzin otwarcia w związku z jutrzejszą przerwą w handlu. Oznacza to, że większość sklepów będzie otwarta do godziny 23:30, po tym jak Biedronka wydłużyła godziny pracy na czas pandemii. Niektóre sklepy działają jednak na starych zasadach i otwarte są tylko do 22:00.

W ostatnich dniach roku Biedronka otworzyła 22 nowe sklepy W ostatnich dniach roku Biedronka otworzyła nowe sklepy. 22 placówki w trzy dni [LISTA]

To samo dotyczy innych dużych sieci sklepów, które też nie zdecydowały się na wydłużenie godzin pracy i będą otwarte normalnie tzn.:

  • Lidl - do 22:00/23:00 zależnie od sklepu,
  • Carrefour - do 22:00/23:00 zależnie od sklepu,
  • Auchan - większość sklepów do 22:00, 
  • Tesco - do 22:00/23:00 zależnie od sklepu
  • Netto - sklepy otwarte do 22:00, 
  • Dino - sklepy otwarte do 23:00 z nielicznymi wyjątkami związanymi z lokalnym prawem.
  • Żabka - sklepy otwarte do 23:00

Niestety nie wszyscy stosują się do przepisów o zasłanianiu ust i nosa Nie tylko Biedronka. UOKiK wziął się za Kauflanda i Intermarche. Chodzi o wsteczne rabaty

Gdzie zrobić zakupu 6 stycznia?

Z ustawy o zakazie handlu wyłączone są sklepy, w których za kasą stanie właściciel. Ponadto w dni wolne mogą pracować osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub na umowę o dzieło. W związku z tym 6 stycznia otwarte będzie wiele sklepów Żabka. Oprócz tego warto szukać małych osiedlowych sklepów. Z zakazu handlu wyłączone są także stacje benzynowe, apteki, kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie czy lodziarnie. 

Więcej o: