Elon Musk wkrótce najbogatszym człowiekiem na świecie? W tym roku zarobił 11 mld dol.

Elon Musk już wkrótce może wyprzedzić Jeffa Bezosa i stać się najbogatszym człowiekiem na świecie. Tylko w tym roku zyskał 11 mld dol., dzięki ciągle rosnącemu kursowi akcji Tesli, której jest prezesem i założycielem.

Dobre miesiące dla Elona Muska. Właściciel Tesli z dnia na dzień powiększa majątek i wkrótce prawdopodobnie stanie się najbogatszym człowiekiem na świecie, wyprzedzając liderującego od października 2017 roku właściciela Amazona, Jeffa Bezosa.

Zobacz wideo Andrzej Duda skomentował zamieszki na Kapitolu. "Reakcja jest zupełnie niewłaściwa"

Elon Musk wkrótce najbogatszym człowiekiem na świecie? Coraz bliżej Bezosa  

Według indeksu miliarderów Bloomberga majątek Elona Muska wyceniany jest na 181 mld dol. Na pierwszym miejscu wciąż znajduje się Jeff Bezos - ma 184 mld dol. Niestety w środę 6 stycznia kurs Amazon.com spadł 2,5 proc., co sprawiło, że stracił on około 4,5 mld dol. 

Przedstawiciele biznesu opowiedzieli się przeciwko Donaldowi Trumpowi Zamieszki w Kongresie. Amerykańscy biznesmeni opowiedzieli się przeciwko Donaldowi Trumpowi

Właściciel Amazona prawdopodobnie wkrótce zostanie zdetronizowany z zaszczytnego miejsca, gdyż od kilku miesięcy majątek Muska przyrasta w stałym bardzo szybkim tempie. Tylko w tym roku właściciel Tesli zyskał 11 mld dol. Pod koniec listopada informowaliśmy o tym, że wyprzedził będącego na drugim miejscu w zestawieniu Billa Gatesa. Od tego czasu jego majątek zwiększył się o około 50 mld dol. 

Zamieszki w Waszyngtonie. Trumpiści wdarli się na Kapitol, gdy Senat zatwierdzał wyniki wyborów. Trump wciąż nie uznał swojej porażki, jego zwolennicy wierzą w rzekome oszustwa wyborcze. Waszyngton, 6 stycznia 2021 USA. Szok po zamieszkach, ale inwestorom podoba się "błękitna fala" demokratów

Musk zyskuje dzięki sukcesom Tesli na giełdzie 

Wzrost majątku Muska powiązany jest bezpośrednio ze wzrostem ceny akcji Tesli na giełdzie. Od 21 grudnia akcje producenta aut elektrycznych zostały włączone do w skład jednego z trzech głównych indeksów amerykańskiej giełdy, S&P500. To indeks, który grupuje 500 największych amerykańskich spółek. 

Przed Świętami Bożego Narodzenia jedna akcja spółki kosztowała 620 dol., natomiast obecnie jest to 755 dol. W ciągu 10 dni zaliczyły więc aż 18-procentowy wzrost. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy wzrosły zaś o około 730 proc. 

TeslaTesla stooq.pl

Powodów dobrych notowań Tesli na giełdzie jest kilka, jednak ten główny, to spodziewane szybsze niż zakładano wdrożenie na szeroką skalę samochodów elektrycznych. Jak dotychczas, przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią, który uderzył bardzo mocno w branżę motoryzacyjną. 

Więcej o: