Ostatnie dni Trumpa. "Jeżeli będzie wmawiał, że wybory były nieuczciwe, emocje będą narastać"

Stany Zjednoczone czekają na przekazanie władzy nowemu prezydentowi. Donald Trump już zapowiedział, że nie będzie obecny na uroczystości. Czy Joe Biden może zatem już obawiać się dalszych nieprzewidywalnych zachowań ze strony ustępującego prezydenta? W rozmowie z Łukaszem Kijkiem ocenił to dr Łukasz Pawłowski, socjolog, gość programu "Studio Biznes".
Zobacz wideo Ostatnie dni prezydentury. Co Trump zrobi przed odejściem?

Stany Zjednoczone odliczają już dni do jednej z najważniejszych ceremonii w swojej tradycji. 20 stycznia Joe BidenDonald Trump oficjalnie przestanie piastować urząd. 

Dr Łukasz Pawłowski, socjolog, współtwórca "Podkastu Amerykańskiego", w programie "Studio Biznes" zauważa, że już sama nieobecność Trumpa na inauguracji swojego następcy jest wydarzeniem bez precedensu. Ekspert zwraca też uwagę na fakt, że republikanin może z amerykańskiej polityki nie zniknąć. 

- Jeżeli przez następne cztery lata Trump, może Partia Republikańska, będą wmawiali swoim wyborcom, że wybory były nieuczciwe, a Biden jest uzurpatorem, to emocje będą tylko narastać - stwierdził. 

Studio Biznes "Spodziewamy się masy bankructw". Burmistrz Karpacza gościem Studia Biznes

Od Donalda Trumpa odwracają się sojusznicy

Donald Trump po kontrowersyjnej prezydenturze ustępuje w atmosferze skandalu. Wszystko przez zamieszki, do których doszło w dniu, w którym w Kapitolu prowadzono obrady nad oficjalnym zatwierdzeniem Joe Bidena na stanowisko prezydenta. 

Sam Trump wcześniej wielokrotnie podkreślał, że wybory uważa za sfałszowane. Serwisy społecznościowe - Twitter i Facebook - wielokrotnie ostrzegały użytkowników, że informacje podawane przez prezydenta nie są prawdziwe. Ostatecznie usunęły jego konta i zabroniły mu dostępu do swoich usług. 

'Studio Biznes' - gość Łukasza Kijka o epidemii koronawirusa Problemy z danymi o koronawirusie. Rogalski: To ogromne pole do manipulacji

Czytaj też: Minister Kościński: Zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

Więcej o: