Rośnie zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19. Setki tysięcy osób dokonało rejestracji

Pierwsze godziny działania systemów, które umożliwiły rejestrację na szczepienie przeciwko COVID-19, a także wyrażenie chęci przyjęcia szczepionki, okazały się sukcesem. Poprzez infolinię lub stronę internetową rejestracji dokonało kilkaset tysięcy Polaków.

W piątek tuż po północy ruszyła rejestracja osób w wieku 80 lat, które chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19. Uruchomiono też system, który umożliwia wyrażenie chęci do zaszczepienia się dla osób w innym wieku.

SzczepieniePoradnik dla seniorów. Jak zarejestrować się na szczepienie przez internet [5 KROKÓW]

Polacy rejestrują się na szczepienia i wyrażają gotowość przyjęcia szczepionki na COVID-19

Od chwili uruchomienia rejestracji dla seniorów powyżej 80. roku życia do godz. 10.00 do szczepień przeciw COVID-19  zarejestrowało się ponad 127,7 tys. osób - poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk.

W przypadku osób w wieku 18-69 lat rejestracji dokonało jeszcze więcej Polaków. - Zgłoszenie gotowości do szczepienia również cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.[…] Do tej pory przesłano 474 tys. zgłoszeń i […] 377 tys. zostało potwierdzonych przez kliknięcie specjalnego linku, wysłanego przez system do zgłaszającego się, jako osobę gotową do przyjęcia szczepieni" - powiedział Dworczyk.

Liczba zaszczepionych w Polsce zbliża się do pół miliona

Szef KPRM poinformował, że w ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy, w ciągu jednej godziny miało miejsce ponad 10 mln odsłon strony, za której pośrednictwem można wysyłać zgłoszenia.

Czytaj też: RMF FM nieoficjalnie: Służby dostały rekomendację. Będą masowe kontrole firm łamiących restrykcje

Podał także, że wczoraj terminy szczepień w centralnym kalendarzu wystawiło 4 787 punktów w całej Polsce. I właśnie dla tych punktów uruchomiana została rejestracja za pośrednictwem centralnego kalendarza. Terminów, które zostały wystawione było około 1,5 mln.

Chciał zarejestrować ojca. Chciał zarejestrować ojca. "Czy system zeszytowy wyparł elektroniczny?"

Od 22 stycznia ma rozpocząć się rejestracja seniorów powyżej 70. roku życia, a od 25 stycznia – szczepienia osób powyżej 70. roku życia. Dotychczas pierwszą dawką szczepionki zaszczepiono ponad 410 tys. osób.

Zobacz wideo Szczepionkowe Q&A z dr n. med. Grażyną Cholewińską-Szymańską
Więcej o: