Orlen w Ruchu wyjdzie poza stacje benzynowe. Obajtek zapowiada "nową jakość na rynku"

Orlen w Ruchu będzie nową marką na polskim rynku. Będą to punkty gastronomiczne i sieć odbioru paczek dostępne poza stacjami paliw.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreślił, że działalność detaliczna spółki ma coraz lepsze wyniki. W ciągu 10 lat koncern przeznaczy na inwestycje z tym związane 11 miliardów złotych. Szef Orlenu zaznaczył, że bardzo mocno rośnie sprzedaż pozapaliwowa spółki. "Dlatego idziemy w formaty pozapaliwowe tak, jak robią inne koncerny" - powiedział.

Kiosk RuchuPKN Orlen przejmuje Ruch. Koncern paliwowy wchodzi w usługi kurierskie

Orlen w Ruchu jeszcze w tym roku

W tym roku powstanie 40 punktów pod nazwą Orlen w Ruchu. Planuje się, że docelowo wspólnie z Ruchem PKN Orlen uruchomi w ciągu 5 lat 900 takich punktów. 

(...)Nowoczesne formaty sklepowo-gastronomiczne, które budujemy pod marką „ORLEN w ruchu”, to nowa jakość na rynku. (...) Mocno zainwestujemy również w segment usług kurierskich, oferując klientom dostęp do ponad 10 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym 2 tys. automatów paczkowych. Stawiane one będą w atrakcyjnych lokalizacjach. Z pierwszych maszyn paczkowych będzie można korzystać już we wrześniu 

- mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. 

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

Trzy rodzaje obiektów Orlen w Ruchu

Członek zarządu PKN Orlen do spraw sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka powiedziała, że nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczno-sklepowe.

Format A to obiekty o powierzchni 20 mkw., większy format B to już 60-70 mkw. Będą to samodzielne punkty sprzedaży lub zlokalizowane w ciągach sklepowych. Powstaną też w pełni zautomatyzowane kąciki kawowe, które zostaną ulokowane w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach. 

Daniel Obajtek, prezes OrlenuUOKiK podjął ekspresową decyzję. Orlen może przejąć Polska Press

W IV kwartale tego roku PKN Orlen chce uruchomić usługę Orlen Paczka, która będzie dostępna w 5,5 tys. punktów w momencie startu. Docelowo ma być ponad 10 tys. takich punktów.

Więcej o: