Polska firma zaprezentowała wykrywacz COVID-19. Andrzej Duda przetestował urządzenie

Polska firma ML System zaprezentowała wykrywacz COVID-19. Fabrykę w Zaczerniu pod Rzeszowem odwiedził prezydent Andrzej Duda, który testował urządzenie.

Wykrywacz COVID przeszedł na razie wstępne badania. Prezes ML System Dawid Cycoń mówił, że niebawem poznamy rezultaty co do jego skuteczności i czułości.

.Obniżki podatków. Morawiecki: 'Nie dajcie sobie mydlić oczu'. Nie dajemy

W odróżnieniu od testów na koronawirusa, urządzenie nie wymaga specjalistycznej obsługi. Docelowo ma być stosowane np. w zakładach pracy, na lotniskach, na przejściach zagranicznych, ale też na imprezach masowych. "To urządzenie ma za zadanie diagnozować wirusa wszędzie i eliminować osoby, które w danej chwili zarażają" - mówił prezes ML System.

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Andrzej Duda przetestował wykrywacz COVID-19

Prezydent Andrzej Duda przetestował wykrywacz na sobie. Jak mówił, miał wynik ujemny, oznaczający brak wirusa. Duda wyjaśniał, że urządzenie działa podobnie jak policyjny alkomat. Należy dmuchnąć w jeden z otworów i po kilku sekundach na ekranie pokaże się wynik badania - pozytywny bądź negatywny.

Prezydent wyraził nadzieję, że urządzenie zapobiegnie zachorowaniom na koronawirusa i ułatwi życie społeczeństwom. Jak mówił, to, że zostało wykryte w polskiej firmie pod Rzeszowem, to wielka duma dla Podkarpacia, całej Polski, oraz dla niego samego.

Firma ML System zajmuje się fotowoltaiką, a współpracuje z młodymi naukowcami z Polski i zagranicy. W 2016 roku otrzymała prezydencką nagrodę gospodarczą dla małych i średnich przedsiębiorstw. 

Premier Mateusz Morawiecki w szpitalu narodowymRząd chce, by Polacy zarabiali mniej? "Szukanie dodatkowych źródeł"

Więcej o: