Georgette Mosbacher na nowym stanowisku. Była ambasadorka USA w radzie ds. Trójmorza

Georgette Mosbacher niecały miesiąc po ustąpieniu ze stanowiska ambasadorki USA w Polsce znalazła nową pracę. Jeden z najważniejszych amerykańskich think-tanków, Atlantic Council zwerbował ją do Rady ds. Trójmorza.

Atak zimy w USA. Stacja energetyczna w mieście Odessa, Teksas, 16 lutego 2021 r.Burza śnieżna, blackout i fake newsy. Co naprawdę wydarzyło się w Teksasie?

Jak informuje Atlantic Council w komunikacie, Mosbacher obejmie stanowisko współprzewodniczącej Rady ds. Trójmorza. Szefem organu mianowano generała Jamesa L. Jones, Jr. 

Zobacz wideo Wystarczył jeden list, by ambasador USA przestała być wielką przyjaciółką PiS

Georgette Mosbacher będzie zajmowała się Trójmorzem

Wiceprezes Atlantic Council, Damon Wilson w wypowiedzi na temat nominacji wspomniał, że już jako ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher była "kluczowym motorem postępu" w inicjatywie Trójmorza. O jej zasługach w tej materii wspomniał także gen. James L. Jones, Jr. oraz sama Mosbacher. Celem rady będą działania na rzecz zwiększenia wysiłków inwestycyjnych w Europie Centralnej i w krajach bałtyckich oraz zwiększenie zaangażowania Stanów Zjednoczonych w rozwój regionu.

Trójmorze to wyjątkowa i transformacyjna inicjatywa rozpoczęta i kierowana przez najbliższych sojuszników Ameryki. Przyświeca jej dopełnienie Europy

- mówiła Mosbacher. 

Demonstracja osób ze środowisk LBGTUSA nie wykluczają sankcji finansowych za łamanie praw osób LGBTQ

Trójmorze jest międzynarodową inicjatywą gospodarczo-polityczną skupiająca 12 państw UE, m.in. Polskę. Oprócz tego do inicjatywy przystąpiły Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia oraz Węgry.

Mosbacher w pożegnaniu z Polską o Trójmorzu

Nominacja Georgette Mosbacher do rady ds. Trójmorza nie powinna dziwić tych, którzy śledzili ruchy amerykańskiej ambasadorki. Polityczka wspomniała ostatnio o inicjatywie w emocjonalnym pożegnalnym wideo zamieszczonym na Twitterze. Mówiła w nim m.in. o tym, że wspierała inicjatywę Trójmorza w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego w regionie oraz umocnienia więzi transatlantyckich.

Więcej o: