Kolejni dziennikarze odchodzą z TVN24. Maciej Dolega i Aleksandra Janiec pracowali tam od 2012 roku

Seria głośnych zwolnień ze Grupy TVN trwa. Tym razem, jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, z początkiem marca z TVN24 odejdą kolejni dziennikarze - Maciej Dolega i Aleksandra Janiec. Byli oni związani ze stacją od 2012 roku.

W trakcie swojej kariery Maciej Dolega prowadził m.in. "Teleserwis" w TVN24, był prezenterem pogody w TVN i TVN24 oraz prezenterem "meteo News" w TVN Meteo. Wcześniej prowadził także pogodę w należącym do Grupy TVN kanale TTV. Aleksandra Janiec karierę z Grupą TVN rozpoczęła natomiast od pracy redaktorki internetowej, na antenie zaczęła pojawiać się dopiero w roku 2015. Ona także przez pewien czas prowadziła "Teleserwis". Dziennikarka podaje, że ze stacją rozstaje się za porozumieniem stron. 

Zobacz wideo Dziennikarka zasłabła podczas wypowiedzi Trzaskowskiego. On podał jej wodę i... dokończył wypowiedź

Igor Sokołowski odszedł z TVN24

Jak pisaliśmy niedawno, kilka dni temu z TVN24 odszedł w trybie natychmiastowym Igor Sokołowski. Dziennikarz nie chciał mówić o szczegółach odejścia, ani zdradzać swoich dalszych planów. W pożegnalnym mailu, którego rozesłał kolegom z redakcji, napisał, że na jego decyzję wpłynęły różne kwestie.

"W ostatnim czasie wydarzyło się kilka mniejszych i większych rzeczy, które przesądziły o tym, że to już nie jest moje miejsce. Odejście to naprawdę niełatwa decyzja, ale uczciwość względem Widzów, Was i samego siebie - nie pozostawia mi innej możliwości. Złe rzeczy - chciałbym zapomnieć. Dobre - pozwolicie, zabiorę ze sobą w postaci wspomnień. Za swoje przewiny - przepraszam. Praca z Wami była przywilejem. Bardzo za to dziękuję" - miał napisać dziennikarz w wiadomości do kolegów.

Sokołowski rezygnował ze współpracy ze stacją już wcześniej. Aktualnie pracował tam od roku 2018.

Coraz więcej pracowników żegna się z Grupą TVN

To jednak nie wszyscy dziennikarze, którzy w ostatnim czasie zakończyli współpracę z TVN Grupa Discovery. W poniedziałek 22 lutego Anna Kowalska, korespondentka z Paryża, poinformowała, że TVN zamyka cały paryski oddział. Dziennikarka zapowiedziała jednak, że we Francji, gdzie przebywa od 2013 roku, pozostanie.

Kolejną osobą, która w lutym ogłosiła pożegnanie się ze stacją, jest Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy. - Dostałem bardzo dobrą ofertę, grzechem byłoby nie skorzystać. Niektórzy się zmartwią, niektórzy ucieszą, ale zostaję w mediach - tłumaczył swoją decyzję. Teraz wiadomo już, że dziennikarz przechodzi do redakcji Wirtualnej Polski.

Obok Kowalskiej i Jadczaka, w lutym współpracę z Grupą TVN kończy także zajmujący się polityką zagraniczną Jacek Pałasiński. Według portalu Wirtualnemedia.pl, współpracę ze stacją zakończyło w ostatnim czasie również dwóch pracowników z działu grafiki i trzech operatorów. Pod koniec roku nadawca zwolnił natomiast około 30 osób z działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych. 

Więcej o: