Kaczyński i Morawiecki zapraszają na prezentację Nowego Ładu. PiS ogłosił 10 głównych haseł

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało spot promujący Nowy Ład. W filmie występują Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Poznaliśmy główne obszary tematyczne nowego programu rządu.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość opublikowało spot promujący Nowy Ład. Twarzami nowego programu rządu zostali Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Polski Nowy Ład to rządowy plan, który został zapowiedziany pod koniec stycznia. W sobotę poznaliśmy główne założenia programu, wcześniej plan był opracowywany w ścisłej tajemnicy.

Zobacz wideo Czy Lewica poprze Krajowy Plan Odbudowy Morawieckiego?

Morawiecki i Kaczyński promują Nowy Ład

W filmie promującym Nowy Ład występują premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński. Prezes PiS deklaruje w spocie, że program rządu "pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy".

Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski i potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa

- mówi Jarosław Kaczyński. 

Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość

- dodaje Mateusz Morawiecki.

Na pierwszy plan oprócz polityków wysuwają się biało-czerwone barwy i ujęcia nowoczesnych inwestycji i fabryk. Drugim najbardziej wyeksponowanym elementem spotu są wartości rodzinne - widzimy dzieci korzystające z nauki zdalnej i rodziny z dziećmi na spacerze. Film kończy się zaproszeniem na prezentację Nowego Ładu, która odbędzie się 20 marca.

Elementy Nowego Ładu

Jak zapowiada PiS, Nowy Ład będzie się składał z dziesięciu obszarów, są to: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. Mateusz Morawiecki już w środę informował o tym, że jednym z filarów rządowego programu będzie wsparcie dla seniorów. Premier zapowiedział, że "czeka nas odbudowa Polski po pandemii", a „kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu będzie nowy program społeczno-gospodarczy: Polski Nowy Ład”.

Zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia. Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu

- deklarował Mateusz Morawiecki na Facebooku.

W przyszłą niedzielę na konwencji programowej PiS poznamy szczegółowe cele Nowego Ładu.

Więcej o: