Polski Nowy Ład. Morawiecki: Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów

Jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu, programu społeczno-gospodarczego rządu, będzie wsparcie dla seniorów, zapowiada premier Mateusz Morawiecki. Premier obiecuje poprawę bezpieczeństwa i ułatwienie dostępu do służby zdrowia. "Nasz rząd nadal będzie pracował, by z roku na roku Państwa sytuacja materialna była coraz lepsza" - napisał Morawiecki na Facebooku.
Zobacz wideo PiS kupi głosy Polaków Nowym Ładem? Budka: To nie jest coś, co rząd daje

10 marca, premier Mateusz Morawiecki opublikował wpis na Facebooku, w którym zwrócił się do seniorów. " (..)Kiedy pandemia COVID-19 przyniosła całemu światu kolejny kryzys nasz rząd zadbał o to, żeby jego skutki w możliwie najmniejszym stopniu dotknęły polskich seniorów." - pisze Morawiecki. Przypomina, że "czeka nas odbudowa Polski po pandemii", a „kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu będzie nowy program społeczno-gospodarczy: Polski Nowy Ład”. Premier zaznacza, że „zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia. Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu”.

Premier Mateusz Morawiecki przypomina o szczepieniach

W opublikowanym na Facebooku wpisie Mateusz Morawiecki przypomina, że w Polsce wciąż trwa epidemia, lecz „dzięki Narodowemu Programowi Szczepień razem możemy pokonać wirusa”. Dodał, że niemal 1,5 miliona seniorów przyjęło pierwszą dawkę szczepionki.

Premier napisał, że zaszczepionych osób z pewnością byłoby znacznie więcej, lecz „zmagamy się ze zmniejszonymi dostawami szczepionek ze strony producentów".

Morawiecki: obiecaliśmy 14. emeryturę i słowa dotrzymujemy

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd od pierwszych dni stara się polepszyć sytuację seniorów „Tegoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie solidna. Dla średniej emerytury podwyżka wyniesie ok. 100 zł, minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł do 1250 zł miesięcznie. Przypominam, że w 2015 r. było to zaledwie 880 zł. Już za miesiąc zaczniemy wypłacać po raz kolejny 13. emeryturę” - dodał.

Morawiecki podkreślił, że jeszcze przed wybuchem epidemii rząd obiecał 14. emeryturę w 2021 roku i teraz dotrzymał danego słowa. „Pod ustawą o 14. emeryturze podpis złożył Prezydent Andrzej Duda, a to oznacza, że będziemy mogli ją wypłacić już w listopadzie. Każdy emeryt, który otrzymuje mniej niż 2900 zł brutto, dostanie dodatkowo ponad 1000 zł na rękę” - zapewnił premier.

Czym jest Polski Nowy Ład?

Polski Nowy Ład to nowy rządowy program, który został zapowiedziany pod koniec stycznia. Jest przygotowywany w tajemnicy, dlatego nie znane są jego najważniejsze założenia. Szczegóły programu mają być przedstawione pod koniec marca na zaplanowanej konwencji programowej PiS.

Więcej o: