Polski Nowy Ład. Morawiecki: Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów

Jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu, programu społeczno-gospodarczego rządu, będzie wsparcie dla seniorów, zapowiada premier Mateusz Morawiecki. Premier obiecuje poprawę bezpieczeństwa i ułatwienie dostępu do służby zdrowia. "Nasz rząd nadal będzie pracował, by z roku na roku Państwa sytuacja materialna była coraz lepsza" - napisał Morawiecki na Facebooku.
Zobacz wideo PiS kupi głosy Polaków Nowym Ładem? Budka: To nie jest coś, co rząd daje

10 marca, premier Mateusz Morawiecki opublikował wpis na Facebooku, w którym zwrócił się do seniorów. " (..)Kiedy pandemia COVID-19 przyniosła całemu światu kolejny kryzys nasz rząd zadbał o to, żeby jego skutki w możliwie najmniejszym stopniu dotknęły polskich seniorów." - pisze Morawiecki. Przypomina, że "czeka nas odbudowa Polski po pandemii", a „kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu będzie nowy program społeczno-gospodarczy: Polski Nowy Ład”. Premier zaznacza, że „zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia. Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu”.

Premier Mateusz Morawiecki przypomina o szczepieniach

W opublikowanym na Facebooku wpisie Mateusz Morawiecki przypomina, że w Polsce wciąż trwa epidemia, lecz „dzięki Narodowemu Programowi Szczepień razem możemy pokonać wirusa”. Dodał, że niemal 1,5 miliona seniorów przyjęło pierwszą dawkę szczepionki.

Pieniądze NBP. Zdj. ilustracyjneCzym jest kwota wolna od podatku? PiS chce ją podnieść do 30 tys. złotych

Premier napisał, że zaszczepionych osób z pewnością byłoby znacznie więcej, lecz „zmagamy się ze zmniejszonymi dostawami szczepionek ze strony producentów".

Morawiecki: obiecaliśmy 14. emeryturę i słowa dotrzymujemy

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd od pierwszych dni stara się polepszyć sytuację seniorów „Tegoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie solidna. Dla średniej emerytury podwyżka wyniesie ok. 100 zł, minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł do 1250 zł miesięcznie. Przypominam, że w 2015 r. było to zaledwie 880 zł. Już za miesiąc zaczniemy wypłacać po raz kolejny 13. emeryturę” - dodał.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.Nowy Ład - komentarze polityków. "Na pewno będą też podwyżki podatków"

Morawiecki podkreślił, że jeszcze przed wybuchem epidemii rząd obiecał 14. emeryturę w 2021 roku i teraz dotrzymał danego słowa. „Pod ustawą o 14. emeryturze podpis złożył Prezydent Andrzej Duda, a to oznacza, że będziemy mogli ją wypłacić już w listopadzie. Każdy emeryt, który otrzymuje mniej niż 2900 zł brutto, dostanie dodatkowo ponad 1000 zł na rękę” - zapewnił premier.

Czym jest Polski Nowy Ład?

Polski Nowy Ład to nowy rządowy program, który został zapowiedziany pod koniec stycznia. Jest przygotowywany w tajemnicy, dlatego nie znane są jego najważniejsze założenia. Szczegóły programu mają być przedstawione pod koniec marca na zaplanowanej konwencji programowej PiS.

Więcej o: