Biedronka wypłaci "500 plus" niektórym pracownikom. Będzie program wsparcia dla rodzin zatrudnionych

Biedronka wprowadza program "Rodzinne wsparcie na plus", w ramach którego wypłaci 500 zł bonusu niektórym pracownikom. Wyjaśniamy, kto otrzyma dodatkowe wsparcie.

"Rodzinne wsparcie na plus" to nowy program pomocy dla rodzin pracowników sieci Biedronka dedykowany dla rodzin wielodzietnych. Dodatkowe 500 zł ma być przekazane pracownikom jeszcze w tym tygodniu. 

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

500 plus dla pracowników Biedronki. Kto otrzyma pieniądze?

Program pomocy skierowany jest do pracowników posiadających rodziny wielodzietne. Aby z niego skorzystać, zatrudnieni muszą wychowywać minimum czworo uczących się dzieci w wieku do 26 lat.

Jak czytamy w komunikacie sieci, osoby będące w takiej sytuacji mogą liczyć na wsparcie finansowe w postaci zasilenia karty przedpłaconej. W zależności od wysokości dochodów otrzymają od 380 zł do 500 zł. Przekazane środki finansowe mogą być wykorzystane na zakupy w sklepach sieci Biedronka lub drogeriach Hebe. 

- Najpóźniej do 19 marca br. pracownicy sieci Biedronka posiadający duże rodziny otrzymają dodatkowe zasilenie kart przedpłaconych w wysokości nawet do 500 zł. Jest to realna pomoc dla prawie 800 rodzin uprawnionych pracowników, która przyda się zwłaszcza w czasie przygotowań do Świąt Wielkanocnych - skomentowała przedstawicielka sieci Biedronka Agnieszka Sokołowska, zaznaczając, że to już dwudziesty program wsparcia dla pracowników sieci.

Dyskonty walczą o pracowników. Biedronka wprowadziła podwyżki dla blisko 60 tys. pracowników 

500 plus dla pracowników to kolejna odsłona walki o pracowników. Wcześniej informowaliśmy o tym, że Lidl wprowadzi bony świąteczne w wysokości 300 zł w ramach podziękowania za zaangażowanie w pracy w czasach pandemii koronawirusa. Największe sieci handlowe zdecydowały się także wprowadzić bony na święta Bożego Narodzenia.

Wraz z początkiem marca 2021 r. pracownicy sklepów Lidl otrzymali podwyżkę i będą zarabiać od 3550 zł brutto do 4350 zł brutto na początku zatrudnienia. To odpowiedź na ruch Biedronki, która od stycznia 2021 roku Biedronka wprowadziła podwyżki w wysokości 200 zł brutto miesięcznie dla pracowników zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych. Pensje zostały podwyższone 58 tys. pracownikom. Nowo zatrudniony pracownik na stanowisko kasjer-sprzedawca może zarobić od 3 250 zł do 3 600 zł brutto. Po trzech latach pracy jego zarobki wzrosną od 3 400 zł do 3 850 zł brutto w zależności od miejsca zatrudnienia.

GUS poinformował, że w lutym 2021 roku średnie wynagrodzenie w dużych i średnich firmach wyniosło 5568,82 zł brutto

Więcej o: